YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman'da 1 ton esrar ele geçirildi
Batman'da 1 ton esrar ele geçirildi
05 Temmuz 2013 15:01
Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) 3 aydır sürdürdüğü operasyon sonucu 1 ton 100 kilogram esrar maddesi ele geçirdi.

Olayla ilgili 7 kişinin gözaltına alındığı, 5 kişinin ise yakalama ve gözaltına alınma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Batman Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerinin 3 aydır sürdürdüğü operasyon sonucu, Diyarbakır Lice ilçesi kırsalından temin edilen esrarın, hurda taşıyan bir araçla İstanbul'a nakledileceği bilgisine ulaşıldı. Belirlenen şüpheli araç takibe alındı. Araç Bingöl il sınırları içerisinde Bingöl Emniyeti ile birlikte yapılan bir operasyonda durdurularak arandı.

Tapi adlı emniyet köpeğinin araması sonucu hurda taşıyan araçta özel bölmelere saklanmış esrar maddesi bulundu. Esrar tacirlerinin, köpeğin koku almaması için gizli bölmenin üzerine zift döktükleri belirtildi. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. 5 kişinin ise yakalama ve gözaltına alınma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Valisi Yılmaz Arslan, uyuşturucu ticaretine yönelik çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Vali Arslan, "Sadece 2013 yılında ilimizde 2 ton 516 kilo emniyet birimlerimizce, 400 kilogram da jandarma birimlerince esrar maddesi ele geçirilmiştir. Bu kapsamda 64 kişi ile ilgili işlem yapılmış ve bunların 35'i adli mercilerce tutuklanmıştır." dedi.

 

CİHAN

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler