YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman da 'Lastiği kap gel' dedi
Önce Cizre şimdi Batman
Batman da 'Lastiği kap gel' dedi
19 Ocak 2010 / 23:01 Güncelleme: 19 Ocak 2010 / 23:05

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, lastiklerin farklı amaçlar için kullanılmasının önüne geçmek için başlatılan ''Lastiği getir parayı kap'' projesinin bir benzeri, Batman'da hayata geçirildi.
 

 Batman Emniyet Müdürlüğü, görüntü kirliliği ve yakıldığı zaman da çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle mahalle, cadde ve sokaklara gelişigüzel atılmış lastiklerin toplatılması kararı aldı. Ardından polisin, getirilecek kullanılmış her lastik için emniyet müdürlüğünce 2 lira ödeneceği yönünde duyuru yapması üzerine çocuklar, çevreye gelişigüzel atılmış lastikleri topladı.
 

Çocuklar, mahalle aralarında boş arazilerde bulunan lastikleri toplayarak Çarşı Mahallesi'nde bulunan Keskin-Kaplan Kıran Polis Karakoluna getirmeye başladı. Topladıkları lastikleri nöbetçi memura teslim eden çocuklar, aldıkları fiş karşılığında karakol amirinden paralarını alıyor.
 

Geçen hafta, Şırnak'ın Cizre ilçesinde Emniyet Müdürlüğünce, ''Lastiği getir parayı kap'' projesi başlatılmış, çocuklara, getirdikleri her bir lastik için 2 lira ödenmesine başlanmıştı.
 

Cizre Emniyet Müdürü Aydın Akkoca, 15 Ocakta yaptığı açıklamada, yaklaşık 500 lastiğin çocuklar tarafından Emniyet Müdürlüğüne getirildiğini bildirmişti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler