YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batan kargo gemisinin firma yetkilisi konuştu
Batan kargo gemisinin firma yetkilisi konuştu
28 Aralık 2014 22:49
İtalya'nın Ravenna Limanı açıklarında Belize bandıralı bir kargo gemisiyle çarpışan Türk kargo gemisinin bağlı bulunduğu firma yetkilisi kazayla ilgili açıklama yaptı.

Şirketin Taksim'de bulunan bürosunda açıklama yapan Remzi Bahşi, kazada 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 5 kişinin kurtulduğunu, 4 kişinin ise halen kayıp olduğunu söyledi. 

Remzi Bahşi kazayla ilgili şu bilgileri verdi:

"Kaza bu sabah itibari ile 08. 40'da İtalya'nın Ravenna limanında meydana geldi. Limana yanaşmak için aldığı talimat ile manevra esnasında başka bir gemi gemimize makine dairesinin kıç tarafından vurması sonucu gemimiz 20 dakika içerisinde çok ani bir şekilde, hava şartlarının da çok kötü olması nedeniyle batmıştır.

11 personelimiz vardı. Bunlardan 5 tanesi kurtarıldı. Şu anda hastanedeler. Durumları gayet iyi. 2 tane cenazemiz var maalesef. Bütün uğraşlar geride kalan personeli kurtarmak üzerine. Biz de üzgün bir şekilde geride kalan 4 kişinin iyi haberlerini bekliyoruz. Gemimiz İskenderun'dan 3 bin ton barit madeni yükledi.

Bunun bin 500 tonunu İtalya'nın Salerno limanında boşattık . Geri kalan bin 500 tonunu da Ravenna limanında boşaltmak üzere dün sabah itibari ile gemimiz limana vardı, demirledik. Bugün itibari ile de liman dolu olduğu için yanaşma talimatı bugün sabah itibarı ile verildi. Olayda bu saatlerde vuku buldu zaten. Kaybettiğimiz personellerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Geride kalanlara Allah sabırlar versin. 4 personelimizin de bulunması için herkesin duasını bekliyoruz."

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler