YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başlarına taş yağdı
Başlarına taş yağdı
09 Şubat 2010 16:17
Dinamitle yapılan patlama sonrası ortalık savaş alanına döndü, mahalle sakinlerinin başına resmen taş yağdı

Tokat'ta bir taş ocağında dinamitle yapılan patlama sonrasında evlerin üzerine taş yağarken, bir işçinin yaralandığı olayda çok sayıda evde ve araçta hasar meydana geldi. 
 

Çay Mahallesi'nde bulunan bir taş ocağında dinamitle patlama yapıldı. Polisin önlem alarak mahalle sakinlerini evlerine girmeleri şeklide yaptığı anonsun ardından yaptığı patlamada evlerin üzerine kaya parçaları yağdı. Bu sırada mahallede bulunan taş ocağı işçisi Ali Demir, ayağına gelen kaya parçası nedeni ile yaralandı. Olay yeri ise adeta savaş alanına dönerken, elektrik hattı ve telefon kabloları kaya parçalarının isabet etmesi nedeni ile koptu. Mahalleye yağmur gibi yağan irili ufaklı kaya parçaları ağaçların dallarını kırdı, taş ocağına yaklaşık 700 metre uzakta bulunan evlerde ise büyük hasara yol açtı. Kilolarca ağırlıktaki taşlar mermi gibi evlerin duvarları ile araçlarında camlarını ve kaportalarını deldi. Patlama sırasında evlerinde olan vatandaşlar çatıları delerek içeri giren kaya parçaları nedeni ile canlarını zor kurtardı.

 Öte yandan polis olay yeri ile taş ocağı arasında olası bir olaya karşı önlem alırken, bölgede TEDAŞ ekipleri çalışma başlattı. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler