YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te korkunç cinayet
16 yaşındaki genç, arkadaşını testereyle parçaladı
Başkent'te korkunç cinayet
30 Mart 2010 / 11:50 Güncelleme: 30 Mart 2010 / 11:54

Ankara'nın Akyurt ilçesinde önceki gün Münevver Karabulut cinayetini aratmayan tüyler ürpertici bir cinayet işlendi. 16 yaşındaki İsmail Ahmet G. aynı yaştaki en yakın arkadaşını önce bıçaklayıp, ardından elektrikli el hızarı ve baltayla parçalayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Zanlının olayda kullandığı hızarı öldürdüğü arkadaşının babasından "Babam odun kesecek" diye aldığı ortaya çıktı. 
 

İddiaya göre; Akyurt Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü öğrencisi olan İsmail Ahmet G. kendisiyle aynı yaşta bulunan Akyurt'ta bir mobilyacıda çalışan Adil A. ile hafta sonu birlikte alkol aldılar. Daha sonra ikili arasında küfürlü konuşmalar olması üzerine bu duruma sinirlenen İsmail Ahmet G. arkadaşını öldürmek için harekete geçti. Evlerinin yanındaki tandır yerine çağırdığı arkadaşı Adil A.'yı önce sırtından birkaç kez bıçakladı. Zanlı daha sonra balta ile cesedi parçalamaya çalıştı. Bunu başaramayınca Adil A.'nın babasından, babasının odun keseceğini söyleyerek aldığı testere ile cesedi parçalara ayırdı.
 

Parçalanan cesedi bir çuvala koyan İsmail Ahmet G. parçaları Güzelhisar köyü yakınlarından geçen dereye attı. Zanlının davranışlarından şüphelenen baba, evin alt katındaki tandıra girdiğinde kan izleri ve olayda kullanılan elektrikli testere ile karşılaştı. Durumu köy muhtarına bildiren baba, olay yerine gelen polislere oğlunu teslim etti.
 

Akşam saatlerinde olay yerine gelen polis ekipleri derede inceleme ve ceset arama çalışması yapmaya başladı. Parçaları tek tek dereden toplayan ekipler, cesedi adli tıp morguna gönderdi.


Ceset ve parçalarının bulunmasının ardından polisteki sorgusu tamamlanarak savcılığa çıkartılan katil zanlısı, burada ifadesi alındıktan sonra Akyurt Adliyesi'nde tutuklanarak Sincan Çocuk Islah evine gönderildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler