YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te gergin gece
Başkentte, dün gece saatlerinde Gazi Mahallesi'nde ve Dikmen'de çıkan olaylara polis müdahale etti.
Başkent'te gergin gece
09 Eylül 2013 / 07:14 Güncelleme: 09 Eylül 2013 / 07:28

İsmet Paşa Caddesi'nde toplanan bir grup, polisin terör örgütlerine baskınlarını protesto etti. Polis ekipleri, yüzü maskeli şahısların gösterisinin izinsiz olduğunu belirterek göstericilerin dağılması için uyarı anonsu yaptı. Eylemciler polisin uyarılarına taş ve molotof bombalarıyla karşılık verdi.

Polis ekipleri eylemcilere Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahale etti. Eylemcilerin yola barikat kurarak çevreye zarar verdiği gözlendi. Polisin müdahalesiyle sokak aralarına kaçan grup burada bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

ODTÜ gerginliği

Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)’ndeki olayları protesto etmek isteyen bir grup eylemci yolu trafiğe kapatınca polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Eylemciler ara sokaklara dağıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ’nün içinden geçecek otoyol projesini protesto etmek isteyen bir grup eylemci akşam saatlerinde Dikmen Caddesi üzerinde toplandı. Yaklaşık yüz kişilik grup yolu trafiğe kapatarak bariyer kurdu. Halaylar çeken grup yolu tamamen trafiğe kapatınca polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Grup ara sokaklara dağılarak Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı(TOMA) ve zırhlı aracın gitmesiyle tekrar toplanıp bariyer kurdu. Yaklaşık iki saat boyunca polislere taş ile saldıran grup Çevik Kuvvet polislerinin olay yerine gelmesiyle ara sokaklara dağıldı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler