YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te evleri su bastı
Başkent'te evleri su bastı
15 Ekim 2009 08:51
Ankara'da dün öğlen saatlerinde başlayan yağmur, akşam etkisini artırınca bazı evleri su bastı

Başkent Ankara'da dün öğlen saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde de etkisini arttıran yağışların rögarları tıkaması nedeniyle gece saatlerinde bazı evleri su bastı.   

Uykuda su baskınına maruz kalan vatandaşlar, gece boyunca temizlik yapmak zorunda kaldı. Yağmur sularının tıkadığı rögar, ASKİ'ye bağlı ekipler tarafından temizlenirken, su basan evlere itfaiye müdahale etti.
 

Öğle saatlerinde etkili olan yağmur sularının rögarı tıkamasıyla, Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi 2. Cadde üzerindeki 5 evi su bastı. Uyudukları sırada evlerini su basan vatandaşlar, ne yapacaklarını şaşırdı. Kendi imkânlarıyla suyu tahliye etmeye çalışan vatandaşlar, çabaları yeterli olmayınca itfaiyeden ve ASKİ'den yardım istedi.
 

Olay yerine gelen ASKİ tıkalı rögarı açtı. İtfaiye ekipleri ise baskın olan evlerdeki suları tahliye etti. Su baskını şaşkınlığını yaşayan vatandaşlar ise gece boyunca temizlik yaptı.
Her yağmur yağdığında benzer sıkıntıları çektiklerini belirten Mustafa Elitaş, yağan yağmurun rögarı tıkadığını ve evlerini su bastığını söyledi. Elitaş, gece saatlerinde yakalandıkları su baskını nedeniyle çoluk çocuk perişan olduklarından yakındı.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler