YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te büyük operasyon
Başkent'te büyük operasyon
18 Mayıs 2010 17:00
Ankara'da uyuşturucu madde kullanan ve satanlara yönelik düzenlenen iki ayrı operasyonda 81 kişi gözaltına alındı.

 Zanlılardan 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 72 kişiye uyuşturucu madde bulundurmak ve satmaktan işlem yapıldı. 1 kişinin sorgusu ise devam ediyor. Operasyon kapsamında zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada ise 871 gram Hint keneviri, 2 adet av tüfeği, bir adet otomatik tüfek, bir adet ruhsatsız tabanca ve bir miktar para ele geçirildi.
 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği yaklaşık 3 buçuk ay süren bir çalışmanın ardından yaptığı 2 ayrı operasyonda, Ankara'nın Altındağ ilçesinde uyuşturucu madde sattığı ve kullandığı belirlenen 81 kişi gözaltına alındı.
 

Düzenlenen ilk operasyonda 80 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan 72'sine uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
 

Gözaltına alınan, N.A., H.A., İ.A., T.K., A.S., B.Ç., E.A. ve E.B. "uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak, kullanmak, satın almak" suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 Şüphelilerin üzerinde, ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise 468 adet ağzı kilitli naylon poşetler içinde 1 kilogram 345 gram Hint keneviri bitki kırıntısı, uyuşturucu madde ticaretinden kazanılan bin 660 TL, esrar paketlemesinde kullanılan 315 gram ağzı kilitli poşet, 5 adet tabanca fişeği, bir adet otomatik tüfek, 59 adet kırmızı ve beyaz renkli 12 kalibre fişek ve 55 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.
 

Narkotik Suçlarla Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı diğer operasyonda ise N.Ö isimli kadın şüpheli yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramada uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 4 bin 920 TL, 20 adet ağzı kilitli naylon poşetler içinde 26 gram Hint keneviri bitki kırıntısı, esrar maddesi paketlenmesinde kullanılan 52 gram ağzı kilitli küçük poşet, iki adet ruhsatsız av tüfeği, 16 adet av tüfeği fişeği, 1 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet 7,65 mm çapında tabanca fişeği ile bir adet çelik yelek ele geçirildi.
 

N.Ö'nün emniyetteki sorgusu devam ediyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler