YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkentliler kara hazırlıksız yakalandı
Başkentliler kara hazırlıksız yakalandı
08 Aralık 2013 00:21
Başkentte akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Yetkililer saat 18.00'den itibaren 275 trafik kazası ihbarı aldıklarını belirtti.

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle şehirlerarası bağlantı yollarında ve işlek caddelerde trafiğin aksamasına neden oldu.

Özellikle yüksek semtlerde buzlanma kazalara yol açtı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, saat 18.00'den itibaren 275 trafik kazası ihbarı aldıklarını belirtti.

Yetkililer, müdahale edilen 50 trafik kazasının 42'sinin maddi hasarlı, 8'inin de yaralanmalı olduğunu bildirdi. Kazalarda 8 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Hava muhalefeti nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını isteyen emniyet yetkilileri, kış lastiği bulunmayan sürücülerin trafiğe çıkmaması, araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları ve araç takip mesafesine uyarak gerekli mesafede seyir etmeleri uyarısını yaptı.

Etkili olan yağış nedeniyle  Ankara Büyükşehir Belediyesi,kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Belediye yetkilileri, 150 kar küreme aracı, 100 kamyon, 22 loder, 22 greyder ve bin 500 kişilik ekiple karla mücadele çalışması yaptıklarını kaydetti.

Ayrıca, kar yağışıyla beraber bazı vatandaşlar sokaklarda ve parklarda kar topu oynadı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler