YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'in ünlü meydanının ismi değiştirildi
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Başkent'in sembol meydanlarından biri olan Tandoğan Meydanı'yla ilgili önemli bir karar alındı
Başkent'in ünlü meydanının ismi değiştirildi
14 Nisan 2015 / 07:53 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 08:41

Ankara'da yüzlerce siyasi parti mitingine ve eyleme ev sahipliği yapan, şehrin sembol meydanlarından Tandoğan Meydanı’nın ismi ‘Anadolu Meydanı’ olarak değiştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında yapılan meclis toplantısında gündeme ilişkin maddeler görüşüldü.

Meclis toplantısında önce gündemde yer alan Tandoğan Meydanı’nın isminin “Anadolu Meydanı” olarak değiştirilmesine ilişkin İsimlendirme Komisyonu raporu görüşüldü. Görüşmelerin ardından Tandoğan Meydanı’nın isminin Anadolu Meydanı olarak değiştirilmesi AK Partili ve bağımsız üyelerin oylarıyla kabul edildi. CHP’li üyeler ret oyu verirken, MHP’li üyeler ise çekimser kaldı. Böylece 99 oyla kabul edilen Anadolu Meydanı ismi meclisten geçti.

Şehit Savcı'nın adı İncek Bulvarı'na verildi

Toplantıda, geçtiğimiz günlerde makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adının İncek Bulvarı’na verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı da ele alındı. Yapılan görüşmelerde meclis üyelerinin oy birliğiyle İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı olarak değiştirildi. 

ahalinin (yani milletin) adını duysa titrediği kişiydi.
 // hursit dilaver
o zat için cenazesi göturulurken, ankaranın şofor esnafı,'ugurlar olsun, ankara şoförune kan kusturan 'demişti diye tarih kitaplarından okumuştum. bir de bediuzzamanın' BAŞINDAN BUL ''övgusu ' nedeni ile başından intihar ettiği bilinir.hayat böyle..ah almak da kötu tabi. ne bilelim.....
14 Nisan 2015 Salı 07:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler