YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent’i vuran fırtına cami minaresini yıktı
Başkent’i vuran fırtına cami minaresini yıktı
31 Mayıs 2014 06:17
Ankara’da akşam saatlerinde çıkan fırtına bir cami minaresinin yıkılmasına ve çok sayıda evin çatısının uçmasına neden oldu

Ankara’nın Mamak İlçesi Kutludüğün Mahallesi’nde akşam saatlerinde çıkan fırtına bir cami minaresinin yıkılmasına ve çok sayıda evin çatısının uçmasına neden oldu.

Yıkılan cami minaresi bir evin üzerine düştü. Şans eseri evde kimsenin olmaması mahalle sakinlerine derin bir oh çektirdi. Olayda can kaybı ve yaralanma meydana gelmezken maddi hasar oluştu.

Mahallede etkili olan fırtına ağaçları devirirken, evlerin çatısında bulunan kiremitlerin de uçmasına neden oldu. Evlerin çatısında hasar oluşan vatandaşlar ise çatılara çıkarak kiremitleri tamir etti.

Minarenin yıkıldığını gören bir vatandaş, "Minare bunların üstüne gelince bağırdım. Dışarı attım kendimi. Bunlar altında kaldı sandım. Çok şükür kimse kalmamış. Minarenin direk üstüme indiğini gördüm. Hortum geldi. Bunların evine üstüne indirdi. Bunlar hep öldü diye korktum” diye konuştu.

Olay yerine gelen Mamak Müftüsü Muharrem Genç ise mahalle muhtarından bilgi aldı. Minareyi tekrar yapacaklarını söyleyen Genç, olaydan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler