YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent zabıtasından gıda denetimi
Başkent zabıtasından gıda denetimi
14 Nisan 2016 07:05
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, seyyar köfte ve kokoreç araçlarına operasyon düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi zabıta ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği gıda operasyonunda, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki pek çok seyyar köfte-kokoreç aracı ve tezgahına el konuldu. Saat 20.30 sularında Çankaya Belediyesi’nin önünden harekete geçen ekipler, ilk olarak Maltepe’de bir seyyar kokoreç aracına baskın yaptı.

Ancak aracın kilitlenerek terk edildiğini fark eden ekipler bölgeden ayrılarak Emek Mahallesi’nde bulunan bir seyyar kokoreç aracına baskın gerçekleştirdi. AŞTİ Metro İstasyonu önünde park halinde olan kokoreç aracı çalıştırılarak otoparka alınmak üzere çekiciye bindirildi. Ardından İşçi Blokları Mahallesine geçen zabıta ekipleri, 1537. Cadde üzerinde park halinde olan bir aracı daha çekiciye yükleyerek otoparka kaldırdı. Zabıta ekipleri bir sitenin demir parmaklıklarına zincirli bulunan midye tezgahına da el koymak istedi. Kilidi açmakta zorlanan ekipler zinciri taşla kırmayı denedi. Yüzüncüyıl Mahallesinde bulunan bir seyyar kokoreç aracına daha baskın yapan ekipler, aracı çalıştırarak otoparka götürdü. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler