YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent camileri Ramazan'a hazırlanıyor
Başkent camileri Ramazan'a hazırlanıyor
06 Temmuz 2013 09:13
Ankara'daki camilerde Ramazan temizliği yapılıyor.

Camilerdeki temizlik çalışmalarını inceleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Onun ruhuna, atmosferine uygun bir şekilde herkesin o güzel atmosferden ve rahmet yağmurundan nasiplenmesini niyaz ediyoruz” dedi.

Önümüzdeki hafta başlayacak Ramazan ayı öncesinde Ankara'daki camilerde Ramazan temizliği başlatıldı. Keçiören Belediyesi de Ramazan'da daha temiz camilerde ibadet imkanı sağlamak için kolları sıvadı. Keçiören ilçesinde bulunan Fevzi Çakmak Camisi Keçiören Belediyesi görevlileri tarafından temizlendi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, temizlik çalışmalarını yerinde denetledi. Ak, camilerin temizlenmesiyle ilgili olarak, “Biz düzenli olarak bütün camilerimizin temizliklerini, halı yıkamalarını, pencere temizliklerini, avize temizliklerini gerçekleştiriyoruz. Bu düzenli yaptığımız bir çalışma. Ramazan nedeniyle Ramazan ayı başlamadan camilerde temizlik gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Ak, sadece camileri değil, okulları ve cemevlerini de temizlediklerini söyledi. Ak, Ramazan ayı hazırlıkları çerçevesinde birçok etkinliğe ev sahipliği yapacaklarının müjdesini vererek, “Sadece Keçiörenlileri değil, Keçiören dışından gelenleri de ağırlıyoruz. Otuzun üzerinde ülkenin katıldığı ve ayrıca hemşehrilerimizin de katkı sağladığı, iftardan başlayarak, sahura kadar süren bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

Buralarda özellikle iftarlarımızı gerçekleştiriyoruz. Mahalle iftarlarıyla da vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz, sofralarımızı kuruyoruz, genç, yaşlı herkes o sofranın etrafında buluşuyorlar. Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Onun ruhuna, atmosferine uygun bir şekilde herkesin o güzel atmosferden ve rahmet yağmurundan nasiplenmesini niyaz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Camideki temizlik işlerini denetleyen Ak, çocuklarla birlikte geri dönüşüm kutularına boş şişe ve kartonları attı. Ayrıca çocuklara da nasihatta bulunan Ak, çocuklardan geri dönüşüm kutularını kullanmalarını istedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler