YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkanın yeni makam aracı traktör
CHP'li başkanın yeni makam aracı traktör oldu.
Başkanın yeni makam aracı traktör
31 Aralık 2009 / 19:25 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 19:26

Kars'ın Arpaçay ilçesinde belediye, borç sıkıntısına çare arıyor. Arpaçay Belediye Başkanı Enver Akkaya, belediyenin borçlarına karşılık sattığı lüks otomobilin yerine şimdi makam aracı olarak traktöre biniyor.

Makam şoförü tarafından evinden traktörle alınarak belediyeye getirilen CHP'li Belediye Başkanı Enver Akkaya, borçları sebebiyle makam aracını sattırdığını açıkladı. İller Bankası'ndan gelen paranın da yetmediğini söyleyen Başkan Akkaya, 34 personelin maaşını güçlükle ödeyebildiklerini aktardı. Alacaklılardan bunaldığı için makam aracını sattığını vurgulayan Başkan Akkaya, belediyeye ait iki otomobilin daha olduğunu, ancak bunların da zabıta tarafından kullanıldığını ifade etti.

Belediyeye ait traktörü kullanmayı tercih ettiğini anlatan Başkan Akkaya, "Benim amacım lüks arabaya binmek değil, ilçeye hizmet etmektir. Arpaçay halkı, belediye başkanlarının sürekli traktörle, çöp arabasıyla gidip gelmesini gurur meselesi olarak içine sindirmez. Makam aracımı borç karşılığı satmama halk kızacaktır, ama başka çare yoktu. Düze çıkalım, elbet bir araba o zaman alırız." açıklamasında bulundu.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler