YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkanın evinde polis araması
Başkanın evinde polis araması
20 Ocak 2012 18:43
İhale usülsüzlüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında belediye başkanının evinde arama yapıldı.Polis bazı bilgisayar ve belgelere el koydu.

Reşadiye Belediyesinde ihale usulsüzlüğü iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında belediye binası ile belediye başkanının evinde arama yapan polis, bazı bilgisayarlara ve belgelere el koydu.

Tokat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ihale usulsüzlüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında Reşadiye Belediyesinde arama yaptı. Bu kapsamda belediye binasıyla Belediye Başkanı Rafet Erdem'in evini arayan ekipler, incelemek üzere bazı bilgisayarlara ve belgelere el koydu.

Belediye Başkanı Rafet Erdem, aramayla ilgili olarak, ''Sabah emniyet mensubu arkadaşlar geldiler. Evlerimizde, makamda ve belediye birimlerinde aramalar yaptılar. Görevlerini yaptılar. Allah'a çok şükür bir şey yoktur. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın'' dedi.

Aramayla ilgili kendisine hiçbir bilgi verilmediğini ileri süren Erdem, ''Arama yaptılar, bilgisayarlarımıza ve diz üstü bilgisayarımıza el koydular, gittiler. Başka da bir şey yok. Elle tutulur, gözle görülür bir şey olsaydı, şu anda biz burada olmazdık. Fakat öyle bir şeyle karşılaşılmadı. Herhangi bir şeye denk gelinmedi. Gelmesi de mümkün değil. Biz devlet terbiyesiyle yetişmiş insanlarız'' diye konuştu.

Aramaların ardından gözaltı olmadığını belirten Erdem, ''(İhalelerle ilgili) dediler. Tam olarak bir açıklama yok veya tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz'' dedi.

İki dönemdir Reşadiye Belediye Başkanlığı görevini yaptığını ifade eden Erdem, ''İlk defa böyle bir operasyona denk geldik. İnşallah ilk ve son olur. Şimdi bunun, bir dilekçe ile ilgili bir operasyon olduğu söylendi. Tam metni avukatlarımız takip ediyor'' ifadelerini kullandı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler