YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkanın aracına kurşun
Başkanın aracına kurşun
08 Ocak 2010 16:47
Belediye başkanının makam aracı kurşulandı.

Rize'nin Fındıklı ilçesi Belediye Başkanı Adnan Özbalaban'ın makam aracı, dün gece kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından park halindeyken kurşunlandı.

Alınan bilgiye göre, Fındıklı Belediye Başkanı Özbalaban, 53 FD 188 plakalı makam aracı ile dün gece ilçe merkezindeki evine gidip aracı park etti. 03.30 sularında bir araçla binanın önüne gelen kimliği henüz belirlenemeyen kişiler, makam aracına kurşun sıkarak olay yerinden kaçtı.

Sabah makam aracıyla belediyeye giden Özbalaban, aracın kurşunladığını fark etmedi. Özbalaban'ın makam aracının kurşunlandığı, bugün öğle saatlerinde belediye görevlileri tarafından fark edildi. Bunun üzerine Fındıklı Emniyet Müdürlüğü ekiplerine haber verildi.

Belediye binası önünden ilçe Emniyet Müdürlüğü önüne çekilen araçta, İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme yaptı. İncelemede, makam aracının arka bölümünde 4 kurşun girişi belirlendi.

Polisin başlattığı soruşturmada, bazı görgü şahitlerinin, aracın 03.30 sularında kurşunlandığını beyan ettikleri bildirildi.

Soruşturma sürüyor.

Belediye Başkanı Özbalaban, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın nasıl ve neden gerçekleştiğini anlayamadığını söyledi.

Üzücü bir olay olduğunu ifade eden Özbalaban, ''Zaten bir hafta önce kardeşimi kalp krizi sonucu kaybetmenin üzüntüsü içindeydik. Bir de bu olay oldu. Kimseyle bir husumetim yoktu. Olayı da ben fark edemedim, belediyedeki görevliler fark etti'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler