YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan temizlik yapıp, taş döşüyor
Isparta'da Uluğbey Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Köse, 4 aydır maaş ödeyemediği işçileri ile birlikte temizlik yapıp taş döşemeye başladı.
Başkan temizlik yapıp, taş döşüyor
23 Kasım 2009 / 19:50 Güncelleme: 23 Kasım 2009 / 19:58

Isparta'nın Senirkent ilçesi Uluğbey Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Köse, devletin gönderdiği ödenekle 18 personeline maaş ödeyemeyince çareyi onlarla birlikte arazide çalışmakta buldu. 

Başkan Köse, "Belediyenin geliri olmadığından belediyede çalışan personellerime 4 aydır maaş ödeyemiyorum. Maaşlarını almayan işçiler malumunuz olduğu üzere randımanlı çalışamazlar. O nedenle bende onlarla çalışmaya karar verdim. Arkadaşlar da sağ olsun 'Başkan çalışıyor biz niye çalışmayalım' diye canı gönülden çalışıyorlar" dedi. 

Belediyede 12'si norm kadro, 5'i memur toplam 18 personel çalıştığını söyleyen Başkan Köse, "Toplam personel gideri ben hariç 24 bin TL. Ama devlet bize 6 bin 800 lira ödenek gönderiyor. Hal böyle olunca hepimiz başkan hepimiz işçiyiz dedik. Ve ne iş varsa birlikte yapıyoruz. Çünkü bir yola çıktık. Bu kasabaya hizmet için kolları sıvadık" diye konuştu.

Uluğbey'de başkan, memur ve işçiler her yıl geleneksel olarak yapılan Seyit Veli Baba Sultan'ı Anma ve Pilav Festivali'nin yapıldığı toprak alana Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 20 bin TL'lik ödenek gönderilince birlikte taş döşemeye başladılar. Festival alanına kilit parke taşı döşeyen başkan ve işçiler "Bizler Uluğbey'in geleceği için bu yola baş koyduk. Her şey para değildir. Bu nedenle parasız da pulsuzda başkanımızla sonuna kadar birlikteyiz" diye konuştular. 

4 aydır maaş veremediği işçilerine yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle 200 ve 300'er TL aralığında el harçlığı verdiğini dile getiren Başkan Köse "Ben maaş ödeyemiyorum. Arkadaşlara bayramlık 200-300 TL anca bayram harçlığı verdim. Her bir işçinin belediyeden bin TL ve üzerinde alacağı var. Hepimiz yarım maaşlı hatta onun da altındaki bir rakamla bu işi götürmeye çalışıyoruz. 5 yıl madem bu hizmeti yapacağız, işçiydi memurdu ayrım yapmıyoruz. Gelip bize yardım edip çalışmak isteyen meclis üyelerim bile var" dedi.

HABERİN VİDEOSU

 


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler