YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan peştemal bağladı
Başkan peştemal bağladı
26 Şubat 2010 17:38
Hamamcılar Odası Genel Kurulu, hamamda yapıldı

Konak ilçesi Karataş semtinde bulunan Hoşgör Hamamı'ndaki genel kurula, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu da katıldı. Mutlu, sektörü canlı tutmak amacıyla genel kurulu hamamda yapma kararı aldıklarını belirterek, Türk hamam kültürünün yaşatılması gerektiğini söyledi.
 

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Başkanı Necip Kalkan ise, değişen dünyada bazı örf ve âdetlerin korunması gerektiğini, bunlardan birinin de Türk hamam kültürü olduğunu vurguladı.
 

Bu meslekle ilgilenenlere destek için genel kurula katıldığını belirten Kalkan, ''Bu mesleğin yaşatılması ve sorunlarının çözümünde, Esnaf ve Ticaret odalarının elbirliğini ifade etmek için geldim.'' dedi. Kalkan, konuşması sırasında peştamal giydi ve başına havlu taktı.
 

Oda Başkanı Nafi Karaca da, amaçlarının bu kültürü yaşatmak olduğunu belirterek, ''Hamamlara standart getirmek istiyoruz. Her önüne gelen hamam açamayacak. Otellerde sıradan hamama 'Türk hamamı' yazılmasına karşıyız. Hamamın markalaşması için çalışacağız.'' şeklinde konuştu.
 

Genel kurulda, divan kurulu peştamal giyerek çalıştı. Tek listeyle gidilen seçimde, 127 üyesi bulunan odanın başkanlığına, kullanılan 55 oyun tamamını alan Karaca yeniden seçildi. Yönetim kurulunda ise Fevzi Doğan, Ali Osman Ertürk, Aşkın Çelik, Turhan Eryüzlü, Azimet Kahraman ve Birkan Özçolakoğlu yer aldı.
 

Genel kuruldan sonra toplantıya katılanlar hep birlikte hamama girerek dinlendi.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler