YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan cinayetten tutuklandı
Başkan cinayetten tutuklandı
26 Şubat 2010 18:36
Belediye Başkanı Kocaaslan, cinayetten tutuklandı.

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bir eve düzenlenen ve bir kişinin ölümü, 3 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı baskın olayını azmettirdiği iddia edilen Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, Cumhuriyet Savcılığının üst mahkemeye yaptığı itiraz üzerine tutuklandı.

Karkamış ilçesi Çarşı Mahallesi Alparslan Sokak'taki evde Ömer Fırat'ın (55) öldürülmesi, Necmettin, Mahmut ve Reslan Fırat'ın yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili gözaltına Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, dün sevk edildiği nöbetçi mahkemece, adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere 20 bin lira kefaletle serbest bırakılmıştı.

Yurt dışına çıkış yasağı da konulan Belediye Başkanı Kocaaslan, bugün Cumhuriyet Savcılığının üst mahkemeye yaptığı itiraz üzerinde gözaltına alındı. Kocaaslan, ''silahla adam öldürme'' ve ''azmettirme'' iddiasıyla sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Olaydan sonra kaçan Nuh Kocaaslan'ın yeğenleri Abdurrahman ile Halil Kocaaslan'ın yakalanmasına çalışılıyor.


-OLAY-


Gaziantep'in Karkamış ilçesinde 23 Şubatta, Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan'ın ''yol yapma'' nedeniyle tartıştığı ailenin bireyleri tarafından dövülmesi üzerine, ailenin evini basan başkanın yeğenleri Abdurrahman ile Halil Kocaaslan'ın açtığı ateş sonucu Ömer Fırat (55) olay yerinde ölmüş, ağır yaralanan Necmettin, Mahmut ve Reslan Fırat ise Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler