YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başına 300 bin TL ödül konan PKK'lı öldürüldü
En çok aranan teröristler arasında yer alan Şervan Sason kod adlı Ferhat Kaya'nın ölü ele geçirildiği ortaya çıktı. Başına 300 bin lira ödül konulan 26 yaşındaki Ferhat Kaya, Gri Liste'nin ilk sırasında yer alıyordu..
Başına 300 bin TL ödül konan PKK'lı öldürüldü
22 Eylül 2016 / 00:05 Güncelleme: 22 Eylül 2016 / 14:40

En çok aranan teröristler listesinde yer alan ve başına 300 bin TL ödül konan PKK'lı terörist Ferhat Kaya Amanoslar'da öldürüldü.

En çok aranan teröristler arasında yer alan Şervan Sason kod adlı Ferhat Kaya'nın ölü ele geçirildiği ortaya çıktı. Başına 300 bin lira ödül konulan 26 yaşındaki Ferhat Kaya, Gri Liste'nin ilk sırasında yer alıyordu. Kaya'nı 9 Eylül günü Hatay Dörtyol ile Gaziantep İslahiye ilçeleri arasındaki Amanos Dağı bölgesinde arama-tarama faaliyeti yapan askerlere ateş açan grupta grupta yer alıyordu. Bu gelişme üzerine bölgeye takviye birlikler sevk edilerek, hava destekli operasyon başlatıldı. Operasyonun yoğunlaştığı Amanos Dağı'nın İslahiye Mevkii'ndeki üs bölgesine dönen askerlere pusu kuran PKK'lı teröristlerle askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada sonradan Kaya PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi.

ROKETATARLA DOLAŞIYORDU

Ferhat Kaya'nın terör örgütü PKK'nın, başta Hatay, Osmaniye veKahramanmaraş olmak üzere Akdeniz ve Güneydoğu'da saldırılar gerçekleştiren 'Amanoslar' ayağında yer aldığı öğrenildi. İskenderun grubunda yer alan Kaya'nın yanında sürekli RPG-7 olarak bilinen Rus yapımı roketatar taşıdığı belirtiliyor.

VATAN

332.jpg

.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler