YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan muhalefete yeni öneri
Başbakan Binali Yıldırım, "Başkanlıkta güçlü siyasi irade var. Başkanlıkta Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği var. Siz başkanlık değil de başka bir model öneriyorsanız buyrun ikisini de soralım millete." dedi.
Başbakan Yıldırım'dan muhalefete yeni öneri
15 Ekim 2016 / 12:40 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 14:10

"İstanbul'a 7 dev eser yapacağız dedik. Bunları teker teker tamamlıyoruz. " diyen Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da Finans Merkezi temel atma töreninde konuştu.

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

2002'den bu yana yaptıklarımızı anlatmaya lüzum yok. Sadece İstanbul... İstanbul-İzmir otoyolu. Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Şimdi Bursa'dan İstanbul'a bir saatte geliyor insanlar. 2018'de İzmir'e gitmek isterseniz 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. Siz sabah trafik olduğunda Ümraniye'den havalimanına 2 saatte gidebilir misiniz? Ama İzmir'e 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. 

"BİR ONE MINUTE BİR DE TWO MINUTE VAR"

Avrasya Tüneli de 20 Aralık'ta hizmete geçecek. Sarayburnu'ndan gireceksiniz Haydarpaşa'dan çıkacaksınız. 2 dakikada. Bir one minute var bir de two minute var. 

"YATIRIMCILAR İÇİN İDEAL YER"

İstanbul yatırımcılar için en ideal yerdir. Onun için bu merkeze ihtiyaç var. Bunun kararını verdik. Bir iki sene içinde buralarda muazzam tesisler, binalar tamamlanacak. Burada sadece bugün temelini attığımız BDDK'nın SPK'nın yeri yok. Aynı zamanda başka kurumlar da var. Ben buradan çağrı yapıyorum. Bütün bankalarımız bir an önce burada temeli atsınlar. Finans merkezi demek hepsinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi demek.

"İSTİKRARIN YOLU BAŞKANLIKTAN GEÇER"

İstikrar sürecek Türkiye büyümeye devam edecek. Nasıl olacak? Başkanlıkla olacak. Biz diyoruz ki, millete hepinizin sözü var. Bizim de sözümüz var. Ne dedik? Hep seçimlerde yeni anayasayı yapacağız. Ve Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getireceğiz. İstikrarın kalıcı hale gelmesinin yolu başkanlıktan geçiyor. Bakın 7 Haziran'da neler yaşadık. Hükümet kurulabildi mi? Allah'tan millet tehlikeyi gördü ve hemen kararını değiştirdi.

MUHALEFETE YENİ ÖNERİ: İKİSİNİ DE SORALIM

Diğer partilere diyoruz ki gelin Meclis'ten bu anayasayı geçirelim, kararı millete bırakalım. Biz başkanlık diyoruz. Başkanlık Türkiye için gereklidir diyoruz. Başkanlıkta güçlü siyasi irade var. Başkanlıkta Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği var. Siz başkanlık değil de başka bir model öneriyorsanız buyrun ikisini de soralım millete. Milletin verdiği kararın başımızın üstünde yeri var.

ben derdimi anlatamıyorum ki demek hata bende.
 // hursit dilaver
ama anladığım AKP de bu işi YOJKUŞA SÜRÜYOR.. BİNALİ BEY NİYE BÖYLE YAPIYOR.YOKSA AKPdeki KRİPTOLAR MI SIKIŞTIRIYOR.ne yani aşağıdaki yorumumu okuyun lütfen. ne zaman hayrını gördünüz bunların.. hala onlara yanaşıyorsunuz. TEK PARTİNİZ VAR o da MHP dir.ötekilerle asla memleket hayrına iş yapamazsınız.ADAMLAR, GALATA PORTUNDAN,3.KÖPRÜYE,HAVALİMANINA,HIZLI TRENE,TÜNELLERE dava açıyorlar yahu.1950LERDE DE BU KADAR ELEKTRİK SANTRALI NE.. CERYANI TOPRAGA MI VERECEKSİNİZ DERLERDİ....
15 Ekim 2016 Cumartesi 16:46
CHP BAHANESİNE Mİ SIĞINACAKSINIZ GENE
 // hursit dilaver
tamam çok iyi olur.hemen bir komisyon kurun,bol bol toplantı..2018e kadar sürsün bari.yahu canlarım,siz hala CHPden medet umuyorsunuz da,BAKIN ADAM,ANA MUHALEFET PARTİSİYİM LAFINDAN SONRA KURUCU PARTİYİZ,KURUCU İRADEYİZ demeye bşladı.yapmayın allahınız aşkına.rasim duman ihvanım,allah rızası için söyle bizim mahalleye.bari benim yorumlarımdan nasiplensinler.aylardan beri boşa mı yazıyoruz yahu.CHP İLE NE YAPTINIZ DA SONU GELDİ. ALLAHINIZI SEVERSENİZ..ama yapmamak için illa CHP bahane mi yoksa....
15 Ekim 2016 Cumartesi 16:39
DEĞMEZ, SAYlN BAŞBAKAN'lM (3) ➷➷
 // Halîme Gözüpek
O'NLAR BİLSELER Kİ, MİLLETVEKİLİ MAAŞLARl KESİLMEYECEK, DOKUNULMAZLlK ZlRHLARl KALDlRlLMAYACAK, İKTİDAR OLAMlYACAKLARlNl BİLDİKLERİ İÇİN, GENEL SEÇİMLERE BİLE GİTMEZ KADROLU MİLLETVEKİLLERİ OLARAK KALMAYl GTERCİH EDERLER!!!...
15 Ekim 2016 Cumartesi 15:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler