YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Yanlış hesap yapanlar pişman olacaklar
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Çankırı İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." dedi.
Başbakan: Yanlış hesap yapanlar pişman olacaklar
17 Aralık 2017 / 14:28 Güncelleme: 17 Aralık 2017 / 15:11

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım'ın  konuşmasından satır başları;

Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Çok iş yaptık, çok şeyler başardık ama yeter mi? Yetmez.

Mevlam birliğimizi, dirliğimizi, muhabbetimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin. Çankırı'nın desteğini her zaman arkamızda hissettik. 2002'de yüzde 49.9'la başlayan Çankırı desteği, Kasım 2015'te yüzde 69'a çıktı.

"AMERİKAN BAŞKANI KEYFİ BİR KARAR ALDI"

Referandumda rekor yaptınız, yüzde 81.5'i gördük. Hepinize bu büyük başarıdan dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Şimdi 2019'u merak ediyorum. 2019'da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız?

Amerikan Başkanı bir karar aldı. Keyfi bir karar. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, hukuksuz kararı asla tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı, bütün dünyaya ilan etti.

Bölgemiz hakkında böyle tek taraflı keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İstanbul'da toplandı ve tarihi kararlar aldı.

"MİLLETİN EMANETİNİ HİÇBİR ZAMAN YERE DÜŞÜRMEDİK"

Bu zirvede İslam dünyası Kudüs'e Filistin'e sahip çıktık. Filistinliler sahipsiz değildir dedik. Bütün devletleri başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti'ni tanımaya çağırdık. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır. 

İnsanlarımızın kardeşliğine, adalet, demokrasi ve özgürlüklere kasteden nice hain girişimlere maruz kaldık. Millet iradesinin temsilcileri olarak bu ihanet şebekeleri ile mücadele ede ede bugünlere geldik. Yolumuza engel koymaya çalışanlara asla geçit vermedik.

Millet iradesine sahip çıktık. İhanet odakları ile kararlılıkla mücadele ettik. Türkiye'ye tuzak kuranların kurdukları tuzakları başlarına geçirdik. Allah'a dayandık, millete güvendik, milletin emanetini hiçbir zaman yere düşürmedik. 

 // bascavus
Haydut devlet eşittir amerika israil dir allah bunları kuran da lanetlemistir...
17 Aralık 2017 17:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler