YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: "Tepelerine biner, cezalarını veririz"
Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde halka seslendi. Davutoğlu, teröre sert tepki göstererek " 2 Polisimiz şehit edilince HDP sessiz kaldı. Biz tepelerine biner, cezalarını veririz" dedi.
Başbakan: "Tepelerine biner, cezalarını veririz"
08 Ağustos 2015 / 19:04 Güncelleme: 08 Ağustos 2015 / 19:30

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde halka seslendi. 

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır araları:

"Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz'da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye'den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz."

HDP olaylara sessiz kaldı

"PKK 2 kardeşimizi haince ensesinden vurdu. Bunu unutmayacağız. 2 Polisimiz şehit edilince HDP sessiz kaldı. Kimse bizi kardeş kavgasına götüremeyecek."

Suikast yapmalarına izin vermeyeceğiz

"Şimdi diyorlar ki 'çatışmasızlığa dönelim', evet dönelim. Hiçbir zaman çatışmayı savunmadık biz. Hiçbir zaman şiddeti savunmadık. Ama çatışmasızlıktan kasıtları, yine başka bir gece ilerde polislerimizi katledecekler de biz sessiz kalacağız diye düşünüyorlarsa, eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, şehirlerimizin etrafında işkence yaptıkları mahkeme veya şeyler kurmak, oralarda vatandaşlarımızdan haraç almayı kastediyorlarsa, buradan sesleniyorum, bir daha kamu düzenini bozan kim olursa olsun ne niyetle olursa olsun mutlak suretle cezalandırılacaktır. Eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, kendilerine uymadığı, kendilerine seçimde yenilgi tattırdığı için Menderes gibi kardeşlerimize suikast yapmaksa buna izin vermeyeceğiz. "

 

Ayrıntıalr gelecek...

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler