YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan için Sur'da 'güvenlik koridoru'
Başbakan için Sur'da 'güvenlik koridoru'
01 Nisan 2016 16:04
DİYARBAKIR'ın merkez Sur İlçesi'nin Suriçi bölgesinde bulunan Ulucami'de cuma namazını kılan Başbakan Ahmet Davutoğlu için Gazi Caddesi üzerinde güvenlik koridoru oluşturuldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün ziyaret edeceği Diyarbakır'ın halen 5 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi'ni ziyaret edip, cuma namazını tarihi Ulucami'de kılacak. Davutoğlu'nun gelişi öncesinde kentte çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Davutoğlu'nun geçiş güzergahında bulunan Suriçi bölgesinde bulunan Gazi Caddesi üzerinde polis bariyerleri ile güvenlik koridoru oluşturuldu.

Vatandaşların tek tek aranarak alındığı Suriç'inde güvenlik koridonunun içine ise kimse bırakılmadı. Başbakanın gelişi nedeniyle tarihi Ulucami'nin etrafında bulunan tarihi yapılar ile binaların üzerinde de tam teçhizatlı keskin nişancılar yerleştirildi. Suriçinde yasağın bulunmadığı sokakların girişleri de polis bariyerleriyle kapatıldı. Davutoğlu'nu Ulucami'nin önünde ise bazı partililer 'Hoş geldin serok Ahmet, surlar gibi dimdik ayaktayız' pankartı ve 'Dünya beşten Sur hendekten büyüktür' dövizi ile karşıladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler