YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan 'Hatay' mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan 'Hatay' mesajı
23 Temmuz 2015 22:42
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hatay'ın Anavatan'a katılması, millet şuurumuzu sağlamlaştırmış, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek İstiklal Mücadelemizin muvaffakiyet nişanı olmuştur" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Hatay'ın Anavatan'a katılışının yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Barış yoluyla kazanılmış siyasi zaferlerden biri olan Hatay'ın Anavatan'a katılışının 76. yıldönümünü

n idrak edildiğini belirten Davutoğlu, "Milli Mücadele'mizin amaçlarından Misak-ı Milli sınırlarını muhafaza ve müdafaa etmek gayesinin tezahürlerinden biri olan Hatay'ın Anavatan'a ilhakı, Cumhuriyet tarihimizin bugün de gururunu yaşadığımız hadiselerinden biridir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:
"Gazi Mustafa Kemal'in başarılı siyaseti neticesinde kurulan Bağımsız Hatay Devleti'nin millet meclisi üyeleri ve Hatay halkı sadakat örneği göstererek oy birliği ile Türkiye Cumhuriyeti'ne katılmak isteyerek, tarihi bir örnek teşkil etmişlerdir. Bu önemli hadise, millet şuurumuzu sağlamlaştırmış, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek İstiklal Mücadelemizin muvaffakiyet nişanı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Hatay'ı milli dava edinmiş Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, barış ve dostluk yolu ile kazanılan bu zaferin tüm kahramanlarını minnet ve rahmetle anıyor, vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler