YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Devlete katil diyen aynaya baksın
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon mitinginde konuştu. Davutoğlu: "Devlete katil diyen, katil görmek isteyen aynaya baksın" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Devlete katil diyen aynaya baksın
19 Ekim 2015 / 18:25 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 18:35

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon'daki mitingde son dönemlerde yaşanan terör olaylarının ardından 'Katil devlet' diyen Demirtaş'a sert tepki gösterdi. Davutoğlu; "Devlete katil diyen, katil görmek isteyen aynaya baksın" şeklinde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır araları:

"Bu ülke, Edirne'den Hakkari'ye kadar bir bütündür. Bu milletin, iradesinden istiklalinden ve istikbalinden vazgeçeceğini sanıyorlar. Kim bu kirli hesapları yapıyorsa, çok yakında hepsinin hesabını soracak, adalete teslim edeceğiz. Terör illetini bu topraklardan ne olursa olsun atacağız."

"Aziz Trabzonlular, terör örgütü hedeflerine ulaşmak için haince saldırıyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kardeşliğimizi bu topraklarda hem hakim hem de kaim kılacağız. O dağları teröristlerden temizleyeceğiz. Ne özgürlükten vazgeçeceğiz, ne de güvenlikten taviz vereceğiz, ne de bu al bayrağı bir santim yere indireceğiz."

Anayasa kitapçığı değil uydu fırlatıyoruz

Bu ateş çemberinin kıyısında, her şeye rağmen istikrarını sürdüren Türkiye var. Hain odaklara rağmen, Türkiye yükselişini sürdürüyor. Bu ülkeye krize götürmek isteyen simsarlara seslenmek istiyorum. Siz vatandaşların hastanede rehin kaldığı bir Türkiye bıraktınız. Siz, sokak çetelerinin yönettiği bir Türkiye bıraktınız. Siz, anayasa kitapçılarının fırlatıldığı bir ülke bıraktınız, şimdi ise değil anayasa kitapçığı, uydu fırlatıyoruz uydu.

Bahçeli'yi nezakete davet ediyorum

"Bahçeli sadece bize değil, millete "hayır" dedi. Yiğitler Dağlıca'da terörle mücadele ederken, onlar hükümette yer almaktan korktular. Sayın Bahçeli'yi bir kez daha siyasi nezakete davet ediyorum.
Katil görmek istiyorsa aynaya baksın"

Milli birliğimizin tek bir adresi vardır o da AK Parti.

"Kobani olaylarında 50 insanımız hayatını kaybetti, şehitlerimiz talan edildi. Devlete katil diyen, katil görmek isteyen aynaya baksın."

Ayrıntılar gelecek...

ayna
 // zeki gölcuk
Dogru sayin baskanimim chp diyorki 13 yildir akp ne Verdi diyor akp 13 guzel hizmet verdi insallah 14 olacak hizmet vermeseydi 1 gunde iner...
19 Ekim 2015 21:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler