YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bartın'da uyuşturucu operasyonu
Bartın'da uyuşturucu operasyonu
09 Ekim 2014 16:59
Bartın'da bir evde yapılan aramada 3 kilogram esrar ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, uyuşturucu madde ticareti yapıldığı bilgisini alan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkeze bağlı Karamazak köyünde belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Evde yapılan aramada, 3 kilogram esrar maddesi ile ruhsatsız 2 av tüfeği, 2 kuru sıkı tabanca bulundu. Evin çatı katında kuru sıkı tabancaların normal silaha dönüştürüldüğü atölyenin bulunduğu belirlendi.

Bunlarla ilgili Ş.K. (36) gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir istihbarat üzerine, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan sabıka kaydı bulunan Ş.K'nin evinde yapılan aramada, eğitimli narkotik köpeğinin de yardımıyla 3 kilogram esrar maddesi ele geçirildiğini söyledi.

Amaçlarının, gençleri zehir tacirlerinden korumak ve kollamak olduğunu vurgulayan Altınok, "Hiçbir gencimizin zehirlenmesini istemiyoruz. Bunun için en ufak bir taviz vermeden var gücümüzle çalışıyoruz. Art niyetli kişilere karşı mücadelemiz sürecektir. Yine kuru sıkı tabancaların normal silaha dönüştürüldüğü atölye de kentte ilk kez tespit edilen bir durumdur" dedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler