YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bartın Irmağı taştı, işyerleri su altında kaldı
Bartın Irmağı taştı, işyerleri su altında kaldı
02 Şubat 2016 16:36
Bartın'da gece etkili olan sağanak yağmurun etkisiyle kentin içinden geçen ırmak kısmen taştı.

Yalı mevkisinde ırmak kenarındaki çay bahçeleri suya gömüldü, bazı işyerlerini su bastı.

Kentte dün akşamdan itibaren gece boyunca etkili olan sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. Metrekareye 115 kilogram yağmur düştü. 

Kentin içinden geçerek Karadeniz'e dökülen Bartın Irmağı, yağmurun etkisiyle ve dağlarda eriyen kar sularının etkisiyle yükselerek bazı bölgelerde taştı. Yalı mevkisinde ırmak kenarındaki çay bahçeleri, kameriyeler sulara gömüldü, restoranları ve bazı işyerlerini su bastı. 

İşletme sahipleri, su altında kalan işyerlerinde bazı eşyalarını zarar görmemesi için dışarıya çıkardı, daha sonra suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

Irmağın taşması sonucu Bartın-Karabük yolunun Potbaşı mevkisi sular altında kaldı. Bazı araçlar yoldan geçerken suda mahsur kaldı. Yolun Kirazlık Köprü Barajı mevkisinde de servis yolu su altında kaldı. Trafik ekipleri, Bartın-Karabük yolunu ulaşıma kapattı. 

15 köye ulaşımın sağlandığı Potbaşı Köprüsü de sulara gömüldü. Kemerköprü mevkisinde de sel suları nedeniyle ulaşım aksadı.

Bartın Valiliği'nce belediye hoparlöründen anons yapılarak özellikle ırmak kenarında oturan vatandaşların taşkınlara karşı tedbirli olması istendi.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler