YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bari bu çocuklara acısaydın
Kayseri'de annesini boğarak öldüren genç Türkiye'yi dehşete boğdu. Annenin ölümünün ardından yetim kalan iki küçük çocuğun gözlerinde dünyanın tüm acısı görmek mümkün...
Bari bu çocuklara acısaydın
02 Ekim 2009 / 22:08 Güncelleme: 02 Ekim 2009 / 22:28

Kayseri'de bir genç, bilinmeyen bir sebepten dolayı tartıştığı annesini dövdükten sonra boğarak öldürürken, iki kardeşini de yetim bıraktı. 

 

Kocasinan ilçesi Boztepe Mahallesi Lifos Sokak üzerinde bulunan tek odalı müstakil bir evde meydana geldi. Çalışmak için Ağrı'dan Kayseri'ye gelen ve ahırda büyükbaş hayvanlarla yaşamaya başlayan ailenin kızları E.E. (8) ile en küçük erkek çocukları R.E., babaları İ.E.'nin işte olduğu sırada komşularının kapısını çalarak, "Annem kayboldu, her yere baktık, bulamadık" diyerek yardım istedi. Çocukların yardımı üzerine komşular durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, kayıp müracaatında bulunması için İ.E.'nin (49) işten dönmesini beklerken, yanlarına gelen ve hiçbir şeyden haberdar değilmiş gibi hareket eden B.E. ise, annesinin evde olduğunu söyledi. Eve geldiğinde karısının kaybolduğunu öğrenen İ.E., küçük oğlu R.E. ile birlikte ara kapıyla ahıra bağlanan evden karısını aradı. Karısının izine rastlamayan İ.E., kontrol amacıyla ahıra girdi. Bu sırada yanına gelen R.E., "Baba, annemi ağabeyim döverek ahıra soktu. Sonra da tek başına çıktı. Elbiseleri de kanlıydı" diye bilgi verdi. Küçük oğlunun sözleri üzerine ahıra yönelen İ.E., karısı Z.E.'nin üzeri sac ve samanla örtülü olan cansız bedenini buldu. İ.E.'nin feryatları üzerine durumu fark eden polisler, kaçmaya çalışan B.E.'yi gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen B.E., Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki ilk sorgusunda annesini bayılıncaya kadar dövdükten sonra boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Sorgusu tamamlanan B.E., çıkarıldığı mahkemece tutunlandı. 
 

Karısının ölümünü kabullenmek istemeyen İ.E. ise, "Çalışmak için Ağrı'dan Kayseri'ye gelmiştik. Burada ahırın bir bölümünde yatıp kalkıyor, karşılığında da ineklere bakıyorduk. İşten geldiğimde oğlum R.E. annesinin kaybolduğunu söyledi. Birlikte aramaya başladık. R.E. ahırda samanların arasında üzeri sacla örtülü bir şey gördü. Eğilip baktığında 'Burada bir şey var' diye seslendi. Sacı kaldırıp baktığımda kanlar içindeki karımı gördüm. Yüzünü ellediğimde buz gibi soğuktu. R.E., annesini ağabeyinin 
dövdüğünü söyledi" şeklinde konuştu. 
 

Olayı anlatan komşulardan Esat Bayram ise, B.E.'nin annesi Z.E'yi tek göz odadan alarak döve döve ahıra götürerek orada öldürdüğünü söyledi. Z.E.'yi yaklaşık 5 yıldır tanıdığını ifade eden Esat Bayram, "Z.E. çok iyi bir kadındı. Burada tek göz odalı evde yaşardı. Komşuların yardımıyla evi kendilerine veren hayırsever kişinin yardımlarıyla geçinirlerdi. Buradaki hayvanlara da bakıyorlardı. Kimseye zararı olmayan, kendi halinde bir kadındı. Oğlu B.E. annesinin kötü yolda olduğunu söyleyerek iftira etmiştir. Oğlunun annesini para meselesi nedeniyle öldürmüş olabileceğini düşünüyoruz" dedi. 
 

Komşulardan Sabri Tarhan ve Satılmış Özbek de, Z.E.'nin hayırsever Sabri Özmen tarafından ailenin zor durumda olması nedeniyle buraya tek odalı eve yerleştirildiğini kaydetti. Tahran ve Özbek, "Komşularda kendilerine yardımda bulunuyorlar. Çok iyi bir kadındı, iki çocuğuna bakıyordu. Gariban bir aileydi zaten. Söylenilen iddiaların hepsi yalandır. Rahmetlinin günahını alıyorlar" dediler.  
 

Evde kalan küçük R.E. (10) ve E.E.'ye (3) ise aileye tek göz odalı evi veren hayırsever ailenin kızlarının baktığı öğrenildi. R.E. ve E.E.'nin ise bir hayli solgun ve üzgün oldukları gözlendi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler