YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bankada silahlı soygun
Bankada silahlı soygun
05 Şubat 2015 23:47
Aydın’ın Nazilli İlçesinde özel bir banka şubesine giren kimliği belirsiz soyguncu yüklü miktarda parayı alarak kayıplara karıştı. Soygunda şoka giren bir kadın ise baygınlık geçirdi.

Edinilen bilgilere göre olay saat 16:12’da motosikletiyle Nazilli Sanayi Şubesine gelen soyguncu, kaskını çıkarmadan banka şubesine girdi.

Güvenlik görevlisinin Selçuk Kapkıran’ın silahını alarak, etkisiz hale getirdi. Ardından silahı vezne çalışanlarına doğrultarak polise ihbar etmemeleri yönünde uyarıda bulunarak yanında getirdiği sırt çantasına kasadaki paraların konulmasını istedi.

Kaskını çıkartmadan banka veznesinin arka bankosuna geçen kimliği belirsiz soyguncu, paraların büyük bölümünü çantaya doldurduktan sonra süratle motosikletiyle bankadan uzaklaştı. Panik butonun çalınmasının ardından 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşen soygunun ardından olay yerine ulaşan emniyet ekipleri alarma geçti.

İlçenin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan emniyet ekipleri güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. İlçe MOBESE sisteminden çıkış yaptığı tespit edilen şüphelinin bulunması için 150 kişilik ekip kuruldu. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’nden takviye ekip istenirken, şahsın zayıf ve uzun boylu oluğu tespit edildi.

Kaymakam bilgi aldı

Soygunun ardından bankanın Nazilli Sanayi Şubesi’ne İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy’un yanı sıra İlçe Kaymakamı Mehmet Okur ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Baki Deniz gelerek banka görevlilerinden bilgi aldı.

Soğukkanlı tavırlarıyla güvenlik kameralarına yansıyan soyguncunun güvenlik görevlisini boğuşarak etkisiz hale getirdiği belirtildi. Soygunun ardından yapılan çalışmaları inceleyen ve bilgi alan Kaymakam Mehmet Okur; “16:12 sıralarında bankaya kaskıyla giren bir şahıs önce güvenlik görevlisini etkisiz hale getirmiş, ardından havaya iki el ateş açarak veznede bulunan paraları çantasına doldurarak uzaklaşıyor.

Emniyet ekiplerimiz şüphelinin bulunması için ilçe içerisinde yoğun çalışma başlattı. 150’yi aşkın polisimiz ilçe içerisinde olduğunu tahmin ettikleri soyguncuyu arıyor. İnşallah kısa sürede yakalayarak, adalete teslim edeceklerdir. Olayda can kaybı ya da yaralanan yoktur” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler