YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyozlu hırsızlar kameraya yakalandı
Balyozlu hırsızlar kameraya yakalandı
19 Ocak 2013 11:31
Tekirdağ’da bir işyerine giren 4 hırsızın balyozla çelik kasayı kırma girişimi güvenlik kamerasına takıldı. Çelik kasayı açamayan kıramayan hırsızlar işyerindeki sigaraları alarak kaçtı.

 

Edinilen bilgiye göre Karedeniz Mahallesi Toptancılar Sitesi’ne İstanbul’dan hırsızlık yapmak için 4 kişi geldi. Yüzü maskeli 4 kişi toptancılar sitesindeki bir işyerine girerek çelik kasayı balyozla kırmak istedi. Bu anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.
 
Götüremeyince devreye balyoz girdi
 
Kamera görüntülerine göre çelik kasayı önce kaldırmaya çalışan 2 kişi bu giriliminde başarısız olunca kasayı yanlarında getirdikleri balyozla açmayı denedi. Bir süre kasaya balyozla vuran hırsızlar, kasayı açamadı. Hırsızlardan biri kendilerini çeken kamerayı fark ederek kameranın açısını değiştirdi.
 
2'si yakalandı, 2'si firarda
 
Kasayı açamayan hırsızlar, toptancı olan işyerindeki 20 bin TL’lik sigaraları alarak İstanbul’a kaçtı. Olaydan bir hafta sonra İstanbul’da kasa hırsızlığı yapan bu 4 kişi’den ikisi, boş kasayı Bağcılar’da araziye bırakırken vatandaş ihbarı ile yakalandı. Gözaltına alınan E.S ile E.G tutuklanarak cezaevine konuldu. Kimlikleri tespit edilen 2 şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor.
 
 
İHA
 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler