YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyaları böyle çaldılar
Dinlenme bahanesi ile gazete bayisinin önüne oturup, hırsızlık yapan zanlılar, rahat tavırları ile dikkat çekti.
Balyaları böyle çaldılar
11 Ocak 2010 / 19:37 Güncelleme: 11 Ocak 2010 / 19:42

Maltepe'de kapalı olan bir gazete bayisinin önündeki gazeteleri çalan iki kağıt toplayıcısı, güvenlik kameralarına yakalandı. 

Hırsızların hedefi bu sefer kapalı olan gazete bayisinin önündeki gazete balyaları oldu. İki kağıt toplayıcısı, sabah erken saatlerde Bağlarbaşı Mahallesi'nde kağıt toplamak için yola koyuldu. İki kafadar, kağıt toplamada kullandıkları el arabalarını bırakarak, bir gazete bayisinin önünde oturmaya başladı. Çevreden geçen vatandaşlar iki kişinin, dinlendiklerini düşünse de hırsızlar bir süre sonra planlarını hayata geçirdi. Çevreyi yokladıktan sonra kimsenin kendilerini fark etmediğini gören şüpheliler, gazete balyalarını kendi aralarında paylaşarak el arabalarına doldurdu.

Gazete bayisindeki güvenlik kamerası tarafından görüntülendiklerinden habersiz olan zanlılar, daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyen işyeri sahibi hırsızlık olayı ile karşılaştı. İşyeri sahibinin şikayeti üzerine soruşturma başlatılırken, zanlıların aynı gün başka bayilerden de bu yöntemle gazete çaldıkları tespit edildi. Polis kaçan hırsızların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.İHA

GAZETE BALYALARINI EL ARABASINA ATIP GÖTÜRDÜLER


YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler