YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balıkesir'de kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı
Balıkesir'de kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı
31 Aralık 2014 13:20
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı. Gece saatlerinde yoğun sis ve kar nedeniyle görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi sonucu kazalar da meydana geldi.

Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan şiddetli kar yağışı Dursunbey'de de etkisini gösterdi. Kar yağışı nedeniyle şehrin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 70 cm olarak ölçüldü.

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde etkili olan kar kısa sürede Dursunbey'i beyaza çevirdi. Dursunbey- Simav karayolunun istasyon yolu mevkiinde gece saatlerinde tipi etkisini gösterdi. Ağaçların yıkıldığı yolda sürücüler mahsur kaldı.

Öte yandan aşırı kar yağışı nedeni ile Balıkesir - Dursunbey - Kütahya yolu kısmi olarak trafiğe kapandı. Mahalle yolları ve ana yollarda araç sürücüleri şiddetli tipi nedeniyle sürüşte zorlandı. Dursunbey'de kar kalınlığı yüksek kesimlerde 70 santimi buldu.

Kar nedeni ile bir çok bölgede irili ufaklı kazalar meydana gelirken, İlçeye bağlı 47 mahallenin ulaşım yolu kapandı. İlçede bazı mobil şebeke hatları da çalışmazken, sabah saatlerinde işlerine giden vatandaşlar gidecekleri yerlere zorlukla ulaştı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler