YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balık tutmak isterken canından oldu
Balık tutmak isterken canından oldu
09 Ağustos 2013 19:58
Kırıkkale’de balık tutmak isteyen kişi dengesini kaybederek düştüğü Kızılırmak nehrinde boğularak hayatını kaybetti.

Kırıkkale’de balık tutmak isteyen kişi dengesini kaybederek düştüğü Kızılırmak nehrinde boğularak hayatını kaybetti.

Adalet Bakanlığı’nda görevli memur olan Haydar Çolak (22) 4 aylık hamile eşiyle birlikte Kırıkkale’de yaşayan kayınpederine bayramlaşmaya geldi.

Bayramlaşmanın ardından Bahşılı ilçesi Celal Bayar Parkına eşi Buket ve diğer akrabaları ile birlikte gelen Çolak, daha sonra balık tutmak istedi.

Irmak kenarında bir anda dengesini kaybeden Çolak Kızılırmak nehrinin sularına gömüldü. Suyun akıntısına kapılan Çolak, dakikalarca kurtarılmayı bekledi.

Zaman zaman suyun derinliklerine girip çıkan Çolak’ı nehrin kenarındaki yakınları ve görevliler onu kırmızı tişörtünden takip edebildi.

Cansız bedeni nehirde kilometrelerce sürüklenen Çolak önce bir köprü altında kurtarılmak istense de başarılı olunamadı. Daha sonra güvenlik görevlileri ve kurtarma ekipleri nehir üzerinde bulunan bir başka köprünün altına kurtarma ekipleri yerleştirildi.

Suya ipler salındı, botlarla beklenildi. Daha sonra burada yapılan kurtarma operasyonu ile Haydar Çolak sudan çıkarıldı. Sağlık görevlilerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılan Çolak, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Haydar Çolak’ın eşi Buket Çolak ve diğer yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler