YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baliciyi ayıltma çabaları güldürdü
Adana'da bali çekerek kendinden geçen genci ayıltmaya çalışan vatandaşlar sigara verip başından aşağı bidonla su döktü. Kendine geldikten sonra vatandaşlardan rakı isteyen genç ambulans ile hastaneye götürüldü.
Baliciyi ayıltma çabaları güldürdü
15 Mart 2013 / 10:42 Güncelleme: 15 Mart 2013 / 10:46

 

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yüreğir ilçesi, Kışla Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre DSİ'ye ait baraj kapaklarında güvenlik görevlisi poşet içinde bali çeken bir kişiyi görerek polisi aradı.
 
Olay yerine gelen polis, bali çeken genci kendinden geçmiş halde yerde buldu. Bu sırada çevrede spor yapan vatandaşlar da bali çeken gencin yanına gelerek ona ilk müdahaleyi yaptı. Bu arada olay yerine ambulans çağrıldı. Ancak sağlık ekiplerinin gelmesini beklemeyen vatandaşlar önce uyuşturucu bağımlısı genci ayıltmak için onunla bağırarak konuştu, ardından gence sigara verdiler. Ancak genç ayılmayınca yattığı yerden kaldırıp başından aşağı bidonla su döktüler.
 
Suyun etkisiyle kendine gelen genç isminin Erkan Yıldırım olduğunu ve Adana'da askerlik yaptığını söyledi. Yıldırım, sevgilisinin öldüğünü bu nedenle bunalıma girip bali çektiğini belirtti.
 
Bu arada vatandaşlar sağlık görevlilerin ve sedyenin gelmesini beklemeden genci kaldırıp bir süre yürüttüler. Bu arada ambulans geldi. Ancak uyuşturucu bağımlısı gence vatandaşlar yine sigara verdi. Bu arada Yıldırım, ambulansa binmek istemeyerek, "Ben rakı istiyorum bana rakı getirin" diye bağırmaya başladı.
 
Polisler ve sağlık ekipleri ile vatandaşlar Yıldırım'ı ambulansa bindirmek istedi ancak o elindeki sigarayı bir türlü bırakmak istemedi. Yıldırım, sigarayı uzun uzun çektikten sonra zorla ambulansa bindirilerek tedavi için hastaneye götürüldü.
 
DSİ'nin güvenlik görevlisi Menderes Dayanan, bağımlı gencin kendisinin görev alanına geldiğini, elinde poşet olduğu için hemen polislere haber verdiğini, ancak gencin baliyi çekip kendinden geçtiğini söyledi.

İşte o anlar:

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler