YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baklava Festivali'nde izdiham çıktı!
Baklava Festivali'nde izdiham çıktı!
30 Eylül 2013 00:00
Fatih Belediyesi ile Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği tarafından düzenlenen ‘8.Tarihi Yarımada Baklava Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu.

Fatih Belediyesi ile Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği tarafından düzenlenen ‘8.Tarihi Yarımada Baklava Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce kilo baklavanın dağıtıldığı festivalde vatandaşlar tek tek almak yerine tepsilere hücum edince izdiham yaşandı.

Fatih Belediyesi ile Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği tarafından her yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören Tarihi Yarımada Baklava Festivali’nin sekizincisi Eminönü Meydanı’nda yapıldı. Festivale Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında yapılan Altın Oklava Yarışmasında ise baklava ustaları birincilik için kıyasıya bir mücadelenin içine girdi. Sahneye kurulan tezgahta en ince yufkayı açmak heyecanla yarışan baklavanın ustaları izleyenleri de kendilerine hayran bıraktı. Bakan Egemen Bağış’ta konuşma yapmak üzere çıktığı sahnede ezan okununca bir süre bakla ustalarının marifetleri yakından izledi. Yarışmanın sonunda birinci olan baklava ustası Ramazan Karakuş ödülü Bakan Bağış’ın elinden aldı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler