YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakırköy-Kirazlı Metrosu'nun temel atma töreni yapıldı
Bakırköy-Kirazlı Metrosu'nun temel atma töreni yapıldı
11 Haziran 2016 17:36
İstanbul'da yapılacak olan ve Bağcılar ile Bakırköy arasındaki yolculuk süresini 13 buçuk dakikaya indirecek Kirazlı-Bakırköy (İDO) metro hattının temel atma töreni gerçekleşti.

2018 yılı Haziran ayında inşaatı tamamlanarak hizmete alınacak olan 9 kilometre uzunluğundaki Kirazlı -Bakırköy (İDO) metro hattı ile de Bağcılar, Bakırköy sahiline bağlanacak. 

Ayrıca Kirazlı - Başakşehir metro hattının devamı olarak planlanan hat, 2018 yılının haziran ayında hizmete sunulduğunda Bağcılar ile Bakırköy sahil arasındaki yoğunluğu azaltacak.

Bakırköy Meydan'da Marmaray'a entegre olan hat, İncirli'de Yenikapı-Otogar-Havaalanı hattına bağlanacak.

YOLCULUK SÜRESİ 13.5  DAKİKAYA İNECEK

Yenikapı-İncirli-Sefaköy metro hattına da İncirli'de entegre olacak. Uzunluğu 9 kilometre olan hattın yolcu kapasitesi 70 bin ve yolculuk süresi 13.5 dakika.

9 İSTASYONDAN OLUŞACAK

Hattaki istasyonlar da; Bakırköy İDO, Özgürlük Meydanı, Zuhuratbaba, İncirli, Haznedar, İlkyuva, Yıldıztepe, Mollagürani ve Kirazlı şeklinde olacak. Kirazlı-Bakırköy İDO metro hattının yaklaşık maliyeti ise 26.470.747 TL olarak açıklandı. 

TEMEL ATMA TÖRENİNE BAŞBAKAN DA KATILDI

Bakırköy-Kirazlı Metrosu'nun açılış töreninde bir konuşma da yapan Başbakan Binali Yıldırım, konuşmanın ardından, temel atma işlemlerini başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler