YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ala'nın kayak keyfi
Bakan Ala'nın kayak keyfi
03 Ocak 2015 19:10
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum 2011'de yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları sırasında hizmete giren Konaklı Kayak Merkezinde sezon açılışına katılıp, kayarak tanıtım yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Vali Ahmet Altıparmak ile birlikte kayan Bakan Ala, kış turizminde Erzurum'un daha önemli bir yere sahip olması için elinden gelen çabayı göstereceğini bildirdi.

Erzurum merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan Palandöken'in kardeşi olarak nitelendirilen ve 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile birlikte hizmete giren Konaklı Kayak Merkezinin tanıtımına İçişleri Bakanı Efkan Ala, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Özelleştirme İdaresi Palandöken ve Konaklı İşletmeleri Daire Başkanı Kemalettin Işık, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlar, daire müdürleri ve kayakseverler katıldı.

Kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Konaklı Kayak Merkezi açılışına gelenlere mangalda yapılan ekmek arası sucuk ile sıcak ve soğuk içecek servisi yapıldı. Kayak kıyafetleriyle Konaklı'ya gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya kayak ayakkabısını giyerken Özelleştirme İdaresi Palandöken ve Konaklı İşletmeleri Daire Başkanı Kemalettin Işık yardım etti. Ayakkabılarını giyen Efkan Ala, daha sonra Vali Ahmet Altıparmak, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'la birlikte pistte kaymaya başladı. Bakan Ala'ya kayak sırasında korumalardan bazıları kayarak eşlik etti. 

"Havalimanından indikten 10 dakika sonra pisttesiniz"

Erzurum'un Türkiye'de kayak turizminde önemli bir yere sahip olduğunu bildiren İçişleri Bakanı Efkan Ala, yurt dışından turistlerin de Palandöken ve Konaklı'ya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Türkiye'ye yılda 40 milyona yakın turistin gelerek 32 milyar dolara yakın döviz bıraktığına işaret eden Ala, Palandöken ve Konaklı'ya daha fazla ilgi çekmek için yerel yönetimler, belediye, valilik ve bakanlık olarak çalıştıklarını belirtti.

Bakan Efkan Ala, Universiade'nın ardından 2019'da EYOF'un (Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali) da Palandöken ve Konaklı'da yapılacağına dikkati çerek, "Böylece Türkiye'nin genelde turizminden özelde ise kayak turizmden daha fazla pay alması için elimizden geleni yapmalıyız.

Çünkü bu güzellik dünyanın herhangi bir yerinde değil, hiçbir yerinde yok. Havalimanından indiğinizde 10 dakikada pistlerdesiniz. Bu büyük bir konfordur. Erzurum'a gelen turistlere en iyi şekilde yardımcı olmanın yollarını arıyoruz. Bu alanı sektör haline dönüştüreceğiz. Hem Türkiye hem Erzurum'umuz kazanacak ve insanlarımız güzel bir kış tatili yapacak" diye konuştu. 

Gazetecilerin iyi kayak yaptığını söylemesi üzerine Bakan Efkan Ala bunu Erzurumlu olmaya bağladı. Efkan Ala, "Erzurumluyum. Erzurumlu olup da çocukluktan itibaren gerek kızakla, gerek kayakça derdik biz ayakların altında demirden paten gibi yapılırdı onunla kayardık. Ama sonra tabi kayağa da ilgi duyduk. Zaman zaman fırsat buldukça yapıyoruz.

Dağ o kadar güzel ki. Hem sporun kendisi, hem de pistler harika. Aşağı yukarı 2 yıldır kayak yapamamış birisi olarak hiçbir kazaya meydan vermeden gelebildik. Bu aslında bizim becerimizden değil pistlerin güzelliğini ortaya çıkarıyor" dedi. 

İstanbul Emniyet Müdürü Altıok: "Bugün Erzurum'u ve kayağı konuşalım"

Konaklı kayak Merkezinde kayan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise Dolmabahçe'ye düzenlenen saldırıyla ilgili son durum hakkında soru soran gazetecilere şöyle konuştu: 

"Bugün İstanbul'u konuşmuyorum. İstanbul'u her gün yaşıyoruz. Bugün Erzurum'u ve kayağı konuşalım. İstanbul güzel ve herhangi bir problem yok. İşler iyi gidiyor sıkıntı yok. Kadromuzla beraber 138 bin kişilik bir kadroyuz. İstanbul'da vatandaşın mutluluğu, huzuru ve güveni adına güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Orada problem yok."

 

DHA

21:31
 // kardesim
Hani kufur icermeyen her goruse yer veriyordunuz.Sizi Allaha havele ediyorum.Siz boyle taraf tutarsaniz hakki kim savunacak...
03 Ocak 2015 21:31
21:20
 // jandarma
ohh ohh biz gece gunduz asayisi temin icin calisalim.Millet keyif sursun.Kayak yapsin.Cok guzel.Kulfette ve guzellikte ne zaman esit olacagiz.Anadolunun hormonsuz insanlari ne zaman soz sahibi olacak....
03 Ocak 2015 21:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler