YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ala, AA'nın "yılın fotoğrafları" oylamasına katıldı
Bakan Ala, AA'nın "yılın fotoğrafları" oylamasına katıldı
17 Aralık 2015 16:12
İçişleri Bakanı Ala, AA'nın "yılın fotoğrafları" oylamasında haber kategorisinde Junaidi Hanafiah'ın "Rohingyalı Müslümanlar" ve Özge Elif Kızıl'ın "Yunanistan'daki sığınmacılar" fotoğraflarını seçti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA'nın "Haber" ve "Yaşam" kategorilerinde oylamaya sunulan fotoğraflarını inceleyen Ala, 5 eser için oy kullandı.

Bakan Ala, "Haber" kategorisinde Junaidi Hanafiah'ın "Rohingyalı Müslümanlar" ve Özge Elif Kızıl'ın "Yunanistan'daki sığınmacılar" başlıklı fotoğrafına oy verdi. "Rohingyalı Müslümanlar" adlı fotoğrafta, Rohingyalı Müslümanları taşıyan teknelerin Endonezya'nın batı kıyılarına vurmasının ardından, Açe'de bulunan Kuala Langsa balıkçı köyündeki geçici barınaklara yerleştirildiği anlar yansıtılıyor.

"Yunanistan'daki sığınmacılar" başlıklı fotoğrafta ise ülkelerindeki savaştan yeni bir yaşam kurma ümidiyle Avrupa'ya giden sığınmacıların, Midilli Adası'ndaki yaşam mücadelesi aktarılıyor. 

Bakan Ala, "Yaşam" kategorisinde ise Ayhan Mehmet'in "Yunanistan'daki sığınmacıların bekleyişi", İbrahim Yaldız'ın "Hizan'da yaşam" ve Semih Yüksel'in "Karlar içinde" adlı fotoğrafını seçti.

"Yunanistan'daki sığınmacıların bekleyişi" adlı fotoğrafta, Avrupa ülkelerine gitmek için Yunanistan'ın Midilli adasında bulunan binlerce sığınmacının bekleyişi, "Hizan'da Yaşam"da doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Bitlis'in Hizan ilçesinin renkli dokusu ve el değmemiş mekanları, "Karlar içinde" adlı fotoğrafta ise Kastamonu'nun Devrakani ilçesinde kar yağışı sonrası doğada oluşan güzel görüntü yansıtılıyor

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler