YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçede maden buldular
Bahçede maden buldular
15 Şubat 2016 16:35
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki bir köyde ikamet eden köylüler, bahçelerinde maden buldu. Köylüler, bulduklarının demir madeni olduğunu belirterek, araştırılmasını istedi.

Beytüşşebap ilçesine bağlı Başaran köyünde ikamet eden Ömer (63) ve Necat Gökçe (28), temizlik yaptıkları sırada bahçelerinde ebatlarının beş katı ağırlığında taşlar buldu. Buldukları taşların demir olduğunu ileri süren köylüler, araştırma yapılmasını istedi. 

Ömer Gökçe, köylerinden daha önce de benzer taşların çıktığını belirterek, “35 yıldır bahçemi ekip biçiyorum. Her yıl ilkbahar aylarına ön hazırlık için temizleme çalışmaları yürütüyorum. 

Tarlada bu taşlardan çok var. Ebatları küçük ama çok ağır. Kaldıramıyorum, gücüm yetmiyor. Her sene buradan çıkıyor ne kadar temizlesek de bir türlü bitmedi. Van’a yolladım merak ettiğim için ama sadece maden olduğunu söylediler” dedi.

Necat Gökçe ise, amcasının yardımına geldiğini söyleyerek, “Bahçemizde bu taşları bulduk. Mıknatısı getirip, inceledim. Merak ettiğim için mıknatısın taşı kendine çektiğini görünce demir madeni olduğuna inandım. Araştırma ekiplerinin gelip burada çalışma yapmasını istiyoruz” diye konuştu.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler