YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babasının babalar gününü böyle kutladı
Babasının babalar gününü böyle kutladı
15 Haziran 2014 14:08
Minik Yağız, şehit babasının mezar taşını öptü.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi’ndeki Yeşiltaş Karakolu’na 2 yıl önce PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsunlu piyade er Umut Bulut’un 2.5 yaşındaki oğlu Yağız Selçuk Bulut, Babalar Günü’nde annesi Özlem Bulut'la birlikte şehitliğe geldi.

Eşinin mezarı başında dua okuyan Özlem Bulut, Babalar Günü nedeniyle oğlunu babasının yanına getirdiğini belirterek, "Oğlum babasının elini öpemese de yanına getirmek istedim. Mezar taşındaki resmini öptü. Bu gün içim biraz buruk. Eşim şehit olduğunda oğlum henüz 9 aylıktı. Eşim İlk kez 40 günlükken oğlunu gördü. Toplamda 3 defa izne geldi. Sadece 25 gün oğluyla vakit geçirebildi. Yağız babasının nerede olduğunu biliyor. Parka gidince herkesi babasıyla görüyor bazen bana soruyor 'Babam nerede' diye? Benim cevap veremediğimi görünce 'Askerde babam gelmeyecek bir daha' diyor. Eşimi askerde olarak biliyor. Oğlum babasını fotoğraflarından tanıyor. Babasını sorduğumuzda fotoğraflarını alıp getiriyor" dedi.

Son dönemde şehit haberlerinin gelmemesinin kendisini mutlu ettiğini dile getiren Özlem Bulut, "En azından benim oğlum gibi başka çocuklar babasız kalmıyor. Bir acı olmuyor. En azından askerlerimiz askere giderken 'Acaba ben ne zaman bayrağa sarılı geleceğim' diye düşünmüyorlar. 'Sağ sağlim askerliğimi yapıp geleceğim' diye düşünüyorlar. Bu sevindirici bir süreç" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler