YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babasını öldüren Aktütün gazisi adliyeye çıkarıldı
Babasını öldüren Aktütün gazisi adliyeye çıkarıldı
12 Aralık 2013 16:12
Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Yedigelli köyünde öldürdüğü babasını yakmaya çalışan ve Aktütün gazisi olduğu öğrenilen Uğur Akkaya, bu sabah adliyeye sevk edildi.

Önceki gece meydana gelen olayda, baba Ziya Akkaya (50), psikololik rahatsızlığı olan oğlu Uğur Akkaya (24) ile birlikte İstanbul'dan Alaplı ilçesindeki Yedigelli köyünde bulunan evlerine geldi. İddiaya göre, Uğur Akkaya gece evde seccadeleri yere serince babası tarafından "Oğlum bu kadar seccadeyi niye serdin?" diye uyarıp kaldırmak isteyince, Uğur Akkaya babasının kafasına sert bir cisimle vurarak, ardından bıçak darbeleriyle öldürmüştü. Uğur Akkaya'nın, babasının gözlerini çıkarmaya çalıştığı ve cesedi ortadan kaldırmak için mutfak tüpüyle yakmaya çalıştığı öne sürülmüştü. Korkunç cinayet, evden çıkan ağır kokular üzerine bir akrabası tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Olayla ilgili yapılan ilk soruşturmada, gözaltında bulunan Uğur Akkaya'nın, 2008 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Karakolu'nda vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada yer aldığı, bazı arkadaşları şehit olunca askerden döndükten sonra psikolojisinin bozulduğu öğrenildi.

Babasını öldürdükten sonra kağıtlara notlar yazıp cesedinin üzerine bıraktığı ve bu notlarda babasını nasıl öldürdüğünü anlattığı öne sürülen katil zanlısı Uğur Akkaya, bu sabah Alaplı Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Gazetecilerin, “Babanı niye öldürdün, pişman mısın?” şeklindeki sorularına kelime-i şehadet getirerek yanıt veren Uğur Akkaya, kelepçeli elleri ile dua edip sürekli kelime-i şehadet getirdi. Akkaya, savcılıkta yapılan sorgulamasının ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Bu arada, otopsi için Ankara’ya Adli Tıp Kurumu’na gönderilen baba Ziya Akkaya’nın cenazesinin ise bugün Yedigelli köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler