YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babanın vasiyeti gerçek olunca...
Babanın vasiyeti gerçek olunca...
04 Kasım 2010 18:04
Babasının vasiyeti gerçek olunca gözyaşlarını hakim olamadı.

Gümüşhane Üniversitesi Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle açıldı. Hayırsever iş adamı Mustafa Can, babası İrfan Can'ın vasiyeti üzerine yaptırdığı okulun açılışında, göz yaşlarına hakim olamadı.

Köse İrfan Can Meslek Yüksek Okulu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen açılış törenine, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Yahya Doğan, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Köse Kaymakamı Ali Gökay, hayırsever iş adamı Mustafa Can, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gümüşhane Valisi Salihoğlu, babası İrfan Can adına okulu yaptıran hayırsever iş adamı Mustafa Can'a teşekkür ederek, ''Gümüşhane artık çağdaş ve örgütlü bir yüksek öğrenim yapısına kavuşmuş oldu. Üniversitemiz hızlı bir şekilde gelişiyor. Yoğun bir tempo içerisinde bütün ilçelerimizde meslek yüksek okulları oluşturuldu'' dedi.

Kentte sosyal ve ekonomik yapının üniversitenin gelişmesiyle ilerleyeceğini belirten Salihoğlu, şöyle devam etti:

''Üniversitemizin ana kampüsü dışındaki bölümler hayırseverlerimiz tarafından yaptırılmıştır. Kelkit'te Aydın Doğan, Şiran'da Mustafa Beyaz, Kürtün'de İhsan Topkara ve Köse ilçemizde hayırsever iş adamımız Mustafa Can tarafından yaptırılan bu okullar birer örnektir. Bütün hayırseverlerin yaptığı hayırların amacına uygun şekilde kullanılmasından dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Yüksekokulun eksikliklerinin tamamlanması ile birlikte Köse'nin sosyal ve ekonomik hayatına sağlayacağı katkı önemli olacaktır.''

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doğan ise dünyanın hızla değiştiğini ve yaşanan değişimlerin bilgiyle olduğunu ifade ederek, ''Bilgi de eğitimle olur. Çağımız bilgi çağıdır. Bilgiye hakim olanlar, dünyaya hakim olmaktadır. Bilginin yolu da eğitimden geçmektedir. Bu sebeple biz eğitime büyük önem veriyoruz'' dedi.

Üniversitelerin kalkınma için lokomotif görevi üstlendiğine dikkati çeken Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın da iki yıllık geçmişi olan Gümüşhane Üniversitesinin, yerel bazdaki destek ve kaynaklar ile gelişeceğini kaydetti.


-GÖZYAŞLARINI TUTAMADI-


Babasının vasiyetini yerine getirmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen hayırsever iş adamı Mustafa Can, konuşması sırasında duygulanarak göz yaşlarına hakim olamadı.

Gelecek yıl okul için birde öğrenci yurdu yapmayı planladıklarını bildiren Can, ''Bu okulu babam İrfan Can'ın vasiyeti üzerine yaptık. Onun vasiyetini yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyuyorum'' dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Salihoğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doğan ve GÜ Rektörü Prof. Dr. Günaydın, hayırsever iş adamı Can'a teşekkür plaketi sundu. Daha sonra ise okulun açılışı gerçekleştirildi.

Köse İrfan Can Meslek Yüksek Okulu'nun, bu yıl 38 öğrencisiyle Süt ve Süt Ürünleri Teknolojisi Programı Bölümünde eğitim vereceği, ilerleyen yıllarda bölüm sayısının artırılacağı bildirildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler