YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babanın kalbi dayanmadı
Babanın kalbi dayanmadı
25 Ağustos 2010 16:58
Vatani görevini tamamlayan oğlunun teskere telefonuyla sevinçten kalp krizi geçirip öldü.

Sakarya'da yaşayan baba Şırnak'ta askeri birlikte vatani görevini tamamlayan oğlunun teskere telefonuyla sevinçten kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti. 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Adapazarı Öğretmenevi ve en son Atatürk lisesinde memur olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Ekrem Ay (48), oğlu Gökhan Ay 'ı (22) askere gönderdi. Vatani görevini Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir askeri birlikte Ordonat olarak tamamlayan Gökhan Ay, Sakarya'da yaşayan babası Ekrem Ay'ı telefonla arayarak askerliğinin bittiği müjdesini verdi. Oğlundan gelen haber üzerine büyük sevinç yaşayan Ekrem Ay yakınlarına oğlunun askerliğini bitirdiğini ve kendisini almak üzere gitmeye hazırlandığını söyledi .

Uzun zamandır oğlunu göremeyen ve sıkıntılı bir süreç geçiren baba Ay, sevinç haberine daha fazla dayanamadı. Evde fenalaşan ve kalp krizi geçiren Ay, yakınları tarafından hastaneye kaldırılırken, yolda öldü. Teskereyi alıp memleketine gelen Gökhan Ay babasının ölüm haberi ile yıkıldı. Babasını göremeden son yolcuğuna uğurlamak üzere cenaze törenine katılan Ay, büyük üzüntü yaşadı. Ekrem Ay'ın cenazesi Serdivan ilçesi Kazımpaşa mahallesinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile Kabristanlığında toprağa verildi.  

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin katıldığı cenaze töreni sonrasında Ekrem Ay'ın akrabalarından Fikret Şaşdı, " Oğlu Şırnak'ta askerlik yapıyordu. Askerliğinin bitirince babasına telefon açmış. Bize de oğlunu almak üzere gideceğini söyledi. Haberden kısa süre sonra kalp krizi geçirdi. Kendisini kurtaramadık. Oğlu memleketine geldiğinde babasının cenaze törenine katılabildi. Çok üzgünüz" dedi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler