YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babanın çocuklarımı kurtarın feryadı
Babanın çocuklarımı kurtarın feryadı
24 Haziran 2012 16:20
Mersin'de belediye otobüsünde Emniyet Müdürlüğü'nün ''Madde Kullanımına Hayır'' yazılı pankartını gören bir baba, 2 çocuğunun madde bağımlılığından kurtarılması için yardım istedi.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) Madde Kullanımı ile Mücadele Büro Amirliği'nin uyuşturucuyla mücadele çalışmaları sürüyor.

''Yenigünbiz Projesi'' çerçevesinde okullarda, öğrencilere yönelik konferans ve toplantıları sürdüren emniyet teşkilatı, son olarak kent merkezindeki belediye otobüslerine de uyarıcı ve bilgilendirici afişler yapıştırdı.

Bu afişleri gören ve 2 çocuğu uyuşturucu bağımlısı olan bir baba, Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek polisten yardım istedi.

Konuyla ilgili Uyuşturucu ile Mücadele Büro Amir Vekili Mesut Öztürk ile görüşen baba, 2 çocuğunun uzun süredir uyuşturucu kullandığını, korktuğu için bugüne kadar polise müracaat edemediğini belirtti.

Ancak belediye otobüsündeki ''Onun Geleceği Sizin Ellerinizde Madde Kullanımına Hayır'' yazılı afişi görünce emniyete başvurmaya karar verdiğini anlatan baba, çocuklarının uyuşturucudan kurtarılması için ilgililerden yardım istedi.

Emniyet Amiri Mesut Öztürk de, hiçbir sosyal güvencesi olmayan babaya, çocuklarının tedavi görebilmesi için öncelikle Yeşil Kart çıkartması gerektiğini söyledi.

Tedaviye psikiyatri bölümüne giderek başlanması tavsiyesinde bulunan Öztürk, tedavi başladıktan sonra ilk olarak arkadaş çevresini ve ev adresini değiştirmesini, çocukların yalnız kalmamasını, hatta bakkala bile giderken yanında birilerinin olmasını önerdi.

Eğer kişi tedavi görmek isterse ona herhangi bir cezai işlem uygulanmadığını vurgulayan Öztürk, bu noktada emniyet teşkilatının da ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu kaydetti. AA

saçmalamışsın müdür bey
 // enes okumuş
yahu adam zaten darda birde kalkmış akıl veriyorsun arasana sosyal hizmetleri , sonrada bir birim görevlendir yatış işlemlerini yapsınlar rutin yeşil kart işlemleride onlar tedavi olurken işlesin yurdum insanı işte adam ordan ayrıldıktan sonra aynı tas aynı hamam yazıklar olsun sosyal devlete.... 12 yıl önce adamlık devri bitti deniyordu adamın olmazsa yazıklar olsun halimize!!!!!!!!!!!!...
26 Haziran 2012 12:00
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler