YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babanın 35 santimetrelik yol mücadelesi
Babanın 35 santimetrelik yol mücadelesi
27 Mayıs 2015 15:43
Engelli oğlunu zor şartlar altında hastaneye götüren baba Mustafa Bay, evlerinin yolunun 35 santimetre genişletilmesini istiyor.

Giresun’da yaşayan Mustafa Bay, yürüme ve zihinsel engelli çocuğu için yol mücadelesi veriyor. Ayda en az üç defa doktor muayenesine götürmek zorunda kaldığı aşırı kilolu çocuğunu komşularının yardımıyla el arabasına koyarak bir kilometre taşımak zorunda kalan baba, evinin yolu 35 santimetre genişlerse yol sorununun çözüleceğini ve araba ile oğlunu getirip götürebileceğini belirtti.

Sorununa dikkat çekmek için Giresun Valiliği önünde eylem yapan baba, yaptığı eylemin ardından yine köydeki evinin sapağına kadar dolmuşla oğlunu getirip buradan da her zaman olduğu gibi el arabasına koyarak evine kadar bir kilometre taşımak zorunda kaldı.

Küçük yaşlardayken geçirdiği havale sonucu engelli olan çocuğu için yol mücadelesi veren Baba Mustafa Bay “Giresun’un Pınarçukur köyünde yaşıyorum. İki çocuğumdan en büyüğü olan Mehmet Bay (29) küçük yaşlardayken havale geçirdi. Bizde anlayamadığımızdan yürüme engelli kaldı. Küçükken çok zorluk çekmiyorduk. Gerekirse sırtımızda taşıyorduk. Ancak şimdi büyüdü aşırı kilo aldı. Taşıyamaz duruma geldik. En az ayda üç defa kullandığı ilaçlar ve rutin kontrolleri için hastane ye gitmek zorundayız.Fakat bırakın evladımızı gezdirmek hastaneye bile götürmemiz bir çileye dönüştü.Köy yolundan evimize kadar uzanan bir kilometrelik patika yol var. Kendi ellerimizle bu yolu araba geçebilecek kadar genişlettik.

Fakat bir yerde beş metre uzunluğundaki yeri 35 santim genişletmemize yer sahibi müsaade etmedi.Bu beş metrelik yerde 35 santimlik genişletme yapsak bizimde kapımıza kadar araba gidecek ve biz bir kilometre çocuğumuzu el arabasında taşımak zorunda kalmayacağız.Bununla ilgili yıllardır mücadele veriyorum. Patika yol güzergahında beş metrelik yeri 35 santim genişletilmesi için çalmadık kapı bırakmadım. Sonunda derdimi anlatmak için valiliğin kapısına geldim” diye tepki gösterdi.

Boynunda asılı duran çantaya yazdığı”Çuval Yasa” yazısıyla da dikkat çeken baba “Bu ülkeyi yönetenlerin torba yasası varsa benimde çuval yasam var. Bana 3 metre yol hakkı tanıyan devlet 35 santimlik yeri veremiyorlarsa sürsünler beni” diyerek tepkisini dile getirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler