YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba, tacizciyi böyle yakalattı
Baba, tacizciyi böyle yakalattı
14 Ekim 2010 18:28
Kızı cinsel tacize uğrayan baba, dedektif gibi çalışarak tacizciyi yakalattı

Bayrampaşa'da, kendisini elektrikçi olarak tanıtarak girdiği apartman boşluklarında kız çocuklarına cinsel tacizde bulunan Tarkan Y. (39), kızı tacize uğrayan bir babanın çabaları sayesinde kısa sürede yakalandı. Bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen baba, önce kızına gösterdiği görüntüleri daha sonra polise götürünce tacizci kıskıvrak yakalandı.
       

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü Ekipleri, Bayrampaşa, Bahçelievler, Güngören ve Kağıthane ilçelerinde, 5 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen bir kişiyi yakaladı. Tarkan Y. isimli zanlı, dikkatli bir babanın dedektif gibi çalışması sonucu teşhis edildi. 10 yaşındaki kızının bir kişinin kendisini rahatsız ettiğini anlatması üzerine harekete geçen A.D. isimli baba çevredeki dükkan, kahvehane ve internet cafelerde gezerek eşkale uyan birini aradı. Son olarak apartmanlarının karşısındaki marketin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen duyarlı baba, eşkale uyan bir kişiyi belirledi. 
       

Kamera kayıtlarını kızına gösteren baba daha sonra durumu Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bildirdi. Görüntüleri inceleyerek harekete geçen çocuk polisi, olay yerine yakın bir internet kafede, aynı elbiselerle  oturan Tarkan Y. isimli şahsı gözaltına aldı. Sorgusu için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen Tarkan Y., tacize uğrayan iki çocuk tarafından da teşhis edildi. Suçunu itiraf eden ve 3 ayrı yerde daha taciz olayını gerçekleştirdiğini anlatan Tarkan Y.'nin kendini elektrikçi olarak tanıtarak apartmanlara girdiği belirlendi. Tarkan Y.'nin ifadesinde, apartmanlara, ayakkabı ve elbise çalmak için girdiğini, merdivenlerde gördüğü kız çocuklarına tacizde bulunduktan sonra kaçtığını söylediği öğrenildi.
       

Yapılan incelemelerde Tarkan Y.'nin sabit bir ikametinin olmadığı, yabancı uyruklu bir kadınla kısa süreli evlilik yaşadığı ve askeri resmi evrakta sahtecilikten 4,5 ay hapis yattığı belirlendi. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan Tarkan Y., "Cinsel Taciz" suçundan adliyeye sevk edildi. Polis, aynı bölgelerde iki benzer olayın da Tarkan Y. tarafından gerçekleştirilmiş olma ihtimali üzerinde duruyor. Zanlının başka çocuklara da tacizde bulunmuş olabileceğini belirten Çocuk Şube yetkilileri, varsa mağdur ailelerin, en yakın çocuk büro veya polis merkezlerine bildirilmesini istedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler