YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba öldürmüş, oğul yakmış
Baba öldürmüş, oğul yakmış
30 Mart 2010 12:18
Katil babanın ölümü cinayetleri ortaya çıkardı

Konya'da 2007 yılında cinayete kurban giden anne ve kızın olayı akıl almaz bir şekilde yıllar sonra ortaya çıktı. Cinayetleri işledikten 3 ay sonra rahatsızlanıp ölen babanın cenazesine gelenlerin, anne ve kızı görememeleri sonucu kayıp başvurusunda bulunmasıyla dedektifler, ölen babanın cinayeti işlediğini, oğlunun ise cesetleri yaktığını yıllar sonra da olsa belirledi. 
 

Konya'nın merkez Meram ilçesi Camikebir Mahallesi Hilal Sokak No 15'de ikamet eden evli ve 3 çocuk babası Mustafa Ertop (65), geçirdiği rahatsızlık sonucu 2007 yılının Mayıs ayında hayatını kaybetti. Mahalle mezarlığında toprağa verilen Ertop'un eşi Emet (61) ile kızı Fatma Ertop'un (40) cenazeye gelmemesi, yakın akrabalarının dikkatini  çekti. Bir araya gelen bazı akrabalar, Ertop ailesinin çocuklarıyla görüşerek, anne ve ablalarını sorduklarında "evden ayrıldılar" cevabını aldı. 2007 yılının Şubat ayında ayında anne ile kızının evden ayrılarak gittiği, 1 yıl sonra polise bildirildi.  
 
KOMŞULAR YILLARDIR GÖRMEMİŞ 
Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro  Amirliği ekipleri, kayıp ihbarından sonra ön araştırma yaptı. Yapılan ilk araştırmalarda, Mustafa ve Emet Ertop çiftinin çocuklarından Y. E, annesi ile ablasının evden ayrıldığını, bir daha haber alamadıklarını söyledi. Dedektifler, yapıkları araştırmada 2007 yılından beri anne ile kızı kimsenin görmediği bilgisine ulaştı. İlk önce anne ve kızın evi terk etmiş olabileceğini düşünen dedektifler, bu süre içerisinde kocası Mustafa'nın ölmesi, buna rağmen anne Emet'in hiç bir yakınını aramaması nedeniyle şüphelenerek araştırmalarını derinleştirdi. Anne ve kızın ölmüş olabileceğinden şüphelenen polis, 2 yılı geçen araştırmasını evin oğlu Y. E. üzerinde yoğunlaştırdı. Anne ile kızın yaşadıklarına dair kanıt elde edemeyen polis, babanın da ölmesi nedeniyle tek şüpheli olan birlikte yaşadıkları çocukları 35 yaşındaki Y.E.ile görüşmeler yapmaya başladı. Görüşmeler sıklaştıkça farklı bilgiler veren, annesi ile kardeşinin evi terk ettiğini belirten Y.E, 2009 yılının Nisan ayında gözaltına alındı. 
 

BABA ÖLDÜRMÜŞ, OĞLU CESETLERİ YAKMIŞ 
Cinayet Büro Amirliği'nde gözaltında tutulan Y.E., elde edilen bazı bilgiler doğrultusunda ifadesi alındı. Annesi ile ablasını kendisinin öldürmediğini belirten Y.E, "Olay 2007 yılında yaşandı. Ağabeyime, babam kefil olmuştu bu yüzden annem ile aralarında tartışma çıktı. Bundan rahatsız oldum dışarı çıktım eve geldiğimde her şey bitmişti. Annem ile ablamın bıçakla öldürüldüğünü gördüm. Babam bana dönerek, 'ben gidiyorum ne yaparsan yap' dedi. O gittikten sonra cesetleri battaniyeye sararak bahçede yaktım. Bir süre sonra babam da rahatsızlandı, öldü. Cinayeti ben işlemedim" dedi. 
 

DELİLLERİ YOK ETMEKTEN CEZA VERİLDİ 
Cinayeti işlediği öne sürülen Mustafa Ertop'un ölmesi nedeniyle, oğlu Y. E. cinayet ve delilleri yok etmek suçundan adliyeye sevk edildi. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Y. E. hakkında geçtiğimiz hafta karar verildi. Savcı, sanığın cinayeti işlediğine dair bir delil bulunmadığını, ancak suç delillerini yok etmesinin anlatımlarından belli olduğundan TCK'nin 281/1 maddesi gereğince cezalandırılmasını istedi. Son sözünde sanık Y. E., "Cinayeti ben işlemedim, cesetleri yaktım" dedi. 
 

Mahkeme heyeti de sanık hakkında, suç delillerini yok etme nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Buna göre Y. E, 5 yıl içerisinde bir suç işlerse, hakkında verilen ceza açıklanarak uygulanacak. Cinayeti işledikten 3 ay sonra ölen baba Mustafa Ertop'un ölmesi nedeniyle cinayet davası da düştü. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler