YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azmin böylesi parmak ısırttı
Azmin böylesi parmak ısırttı
08 Ekim 2009 21:25
4 çocuklu anne, 'Ana-Kız Okuldayız' kampanyası kapsamında açılan okuma yazma kurslarını başarıyla tamamladıktan sonra açık ilköğretim okuluna kayıt yaptırdı.

Gümüşhaneli 4 çocuk annesi, ''Ana-Kız Okuldayız'' kampanyası kapsamında açılan okuma yazma kurslarını başarıyla tamamladıktan sonra açık ilköğretim okuluna kayıt yaptırdı.

Ülke genelinde başlatılan ''Ana-Kız Okuldayız'' kampanyası kapsamında açılan okuma yazma kursunu başarıyla bitiren 42 yaşındaki Filiz Er, çocukları Kübra, Mertcan ve Edanur Er ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım'ı makamında ziyaret ettiler. 

Yıldırım, ülke genelinde başlatılan ''Ana-Kız Okuldayız'' kampanyasının amacının okula gidemeyen, eğitimden yararlanamayan insanları eğitime çekmek, eğitimden yararlanmalarını sağlamak olduğunu belirterek, ''Kampanya ilimizde de başarılı sonuçlar verdi. Yaşadığımız bu çağda insanları bazı şeylerden, hele eğitimden mahrum edemezsiniz'' dedi.
 Filiz Er'in, açtıkları birinci ve ikinci kademe okuma yazma kurslarına girerek başarılı olduğunu ve okuma yazma belgesini aldığını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi: ''Er, 8 yıllık açık ilköğretime kaydını yaptırdı. Öğrenimine devam edecek. Kendisinin 8 yıllık ilköğretimi bitirerek lise hatta üniversite öğrenimini de yapacağına inanıyorum. Filiz Er'in diğer insanlarımıza da örnek olmasını istiyorum. Çocukları da kendisine büyük destek oldu. Onun ve ailesinin başarısı hepimizi gururlandırdı.''

Filiz Er ise zamanında okuma imkanı olmadığını kaydederek, şunları söyledi:''Çocuklarımın okuması için eşimle birlikte elimizden gelen gayreti gösterdik. Şu anda evli olan kızım Tuğba üniversiteyi bitirdi. Diğer kızım Kübra, Gümüşhane Üniversitesinde okuyor. Oğlum Mertcan ilköğretim 7. sınıfta, en küçük çocuğum Edanur ise ilköğretim 3 sınıfta okuyor.''
 Çocuklarını okuturken kendisinin de boş durmadığını, evde boş zamanlarında kitap okumaya çalıştığını anlatan Er, ''Halk eğitimim açtığı asürdürmek istiyordum. Açık ilköğretime kaydımı yaptırdım. İlk hedefim burayı bitirerek lise öğrenimini tamamlamak. Kısmet olursa üniversiteyi de bitirmek istiyorum'' dedi.

Filiz Er'in kızı Kübra Er, ''Bugüne kadar annem bizim okumamız için çok çaba harcadı. Bundan sonra bizler onun için çaba harcayacağız'' diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler