YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycanlı hastalar Erzurum'da şifa buluyor
Azerbaycanlı hastalar Erzurum'da şifa buluyor
14 Ocak 2016 13:29
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Turizm Otelcilik Müdürü Ümit Veli Kaban, "Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir yılda Azerbaycan'dan bin 500'ün üzerinde hastaya tedavi imkanı sundu" dedi.

Kaban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başta Azerbaycanlılar olmak üzere birçok komşu ülkedeki hastaların da Türk hekimlerini ve hastanelerini tercih ettiğini belirtti. 

Azerbaycan'dan daha çok kalp ve ortopedi rahatsızlıkları bulunan hastaların Türkiye'yi tercih ettiğini anlatan Kaban, "Azerbaycanlı hastalarımız tedavi için bizi tercih ediyor. Bu yıl içerisinde Azerbaycan'dan bin 500'ün üzerinde hastayı, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ağırladık " diye konuştu. 

Azerbaycanlı hasta Fatma Aliyeva'nın bağırsak kanseri olduğunu, Türk hekimlerinin müdahalesi sonucu sağlığına kavuştuğunu anımsatan Kaban, şunları anlattı:

"Fatma ablamız Erzurum'a gezi için geliyor ve rahatsızlanıyor. Hastamız 10 gün önce geldiğinde acil müdahalesi yapılarak isteği doğrultusunda'Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine beni götürün' diye ısrar ediyor. Yakınlarının ülkesine gelmesi isteklerine aldırış etmeyen hastamız, acil poliklinikte tedavi altına alınarak, ameliyat edildi. Sağlığına kavuşan hastamızı ülkesine göndereceğiz." 

Amaçlarının, hastaları kentten memnun göndermek olduğunu belirten Kaban, "Bizler medikal turizm sektöründe elimizden geleni yapıyoruz. Gelen her hastayı memnun ederek ülkemizden sağlıklı bir şekilde gönderiyoruz " dedi.

Fatma Aliyeva ise rahatsızlığını öğrendiğinde ameliyatı için ülkesine dönmediğini ve Türk hekimlerinin tedavisi sonucu sağlığına kavuştuğunu belirtti. 

Aliyeva, şunları kaydetti:

"Hastalanınca Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesine geldim. Tedavim çok güzel geçti, kısa sürede sağlığıma kavuştum. Türk hekimlerinin tedavilerinin çok güzel olduğunu duymuştum. Bundan sonra her hastalığımda buraya geleceğim. Burada hemşireler çok iyi, doktorlar tatil günlerinde bile hastalarını gelip, ziyaret ediyor. Azerbaycan'da bu kadar güzel hizmet göremiyoruz." 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler